Home » Posts tagged with "Tottenham"

Aaron Lennon të largohet nga Tottenhami

Tottenham raportohet se po bëhet gati ta shesë anësorin Aaron Lennon gjatë këtij muaji. Sky Sports shkruan se marrëveshja është bërë me pëlqim dypalësh, të lojtarit dhe klubit, dhe se Spurs nuk do ta pengojnë atë të largohet. Lennon është lidhur me një kalim te Stoke City dhe West Bromwich Albion. Ai ka bërë më shumë se 300 paraqitje për klubin që kur nënshkroi gjatë verës... 
Etiketat: ,

Arsenal dhe Tottenham pas Giovincos

Arsenali dhe Tottenhami raportohet se janë të interesuar ta transferojnë Sebastian Giovincon nga Juventusi gjatë afatit kalimtar të janarit. Sulmuesi italian do të jetë pa kontratë gjatë verës, dhe agjenti i lojtarit vazhdimisht ka thënë se ai nuk ka folur me klubin për një rinovim. Sipas Calcionews24, Giovionco dëshiron të largohet nga Torno qoftë si transferim i lirë gjatë verës... 

Bale: T’i hakmerremi Arsenalit

Ylli i Tottenhamit, Gareth Bale, thotë se ata janë duke kërkuar hakmarrje ndaj Arsenalit. Spurs ende janë të lënduar pas disfatës 5-2 në Emirates Stadium në nëntor, kur Emmanuel Adebayor u dërgua jashtë loje pas vetëm 18 minutash. “Është një ndeshje të cilën dëshirojmë ta fitojmë. Ne filluam mirë herën e kaluar dhe përjashtimi ishte problemi”. “Ne duam ta korrigjojmë... 
Etiketat: ,

Wenger: Do të përfundojmë mbi Tottenhmain

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, mbetet i bindur se skuadra e tij do të përfundojë në top katërsh këtë sezon. Tottenhami javën e ardhshme do ta presë Arsenalin në White Hart Lane me katër pikë epërsi, nëse fiton ndeshjen e sotme ndaj West Ham United, por Wenger është i bindur se skuadra e tij do të luajë në Ligën e Kampionëve edhe sezonin e ardhshëm. “Nuk mendoj se do të... 

Andre: Liga e Evropës po na inspiron

Menaxheri i Tottenhamit, Andre Villas-Boas, ka thënë se rezultatet e mira në Ligën e Evropës po e inspirojnë ekipin të luajë mirë edhe në Ligën Premier. Spursat së fundmi e eliminuan Lyonin në Ligën e Evropës dhe tash i presin dy përballje të vështira me gjigantin italian, Interin. “Ne kemi arritur rezultate të mira, shumë të mira. Pas ndeshjeve në Ligën e Evropës, gjithmonë... 

EL: Tottenhami kualifikohet kurse Atletico eliminohet

Atletico Madridi është eliminuar nga Europa League përkundër fitores në udhëtim te Rubin Kazani, teksa nga ana tjetër Tottenhami barazoi dhe u kualifikua. Atletico Madridi kishte probleme në takimin e zhvilluar në Rusi dhe Falcao ishte golashënuesi i vetëm në minutën e 84. Atletico, kampioni aktual i Europa League eliminohet me rezultat të përgjithshëm 2-1, duke parë që ndeshja e... 

Tottenham dhe Celtic interesohen për Del Pieron

Tottenham dhe Celtic kanë kontaktuar me legjendën e Juventusit, Alessandro del Piero. Agjenti dhe vëllai i Del Pieros, Stefano, së fundi është takuar me zyrtarët të klubit zviceran Sion dhe atij i ishte ofruar marrëveshje dyvjeçare e vlefshme një milionë euro në sezon. Por, sipas Mediaset, Stefano është kontaktuar edhe nga Tottenham dhe Celtic për një transferim të tij në Britaninë... 

Redknapp: Humbja e top katërshit, dështim

Menaxheri i Tottenhamit, Harry Redknapp, thotë se humbja e top katërshit do të ishte një goditje e madhe për skuadrën. Spursat dukej sikur ishin në garë për titull javë më parë, por pas dështimeve të fundit kanë rënë në pozitën e katërt dhe madje rrezikojnë ta humbasin edhe atë ndaj Chelsat. “Pozita ku ne ishim një muaj më parë, ne dukeshim të ngjitur aty, apo jo?”. “Do... 
Etiketat:

Gruaja, pengesa e Redknap drejt Anglisë

Shpresat e drejtuesve të Federatës Angleze për të emëruar apo Herri Redknap në drejtimin e kësaj përfaqësueseje, varen nga miratimi apo jo i zonjës Redknap. Kjo e fundit është e shqetësuar që bashkëshorti i saj 65 vjeçar do të jetë i detyruar të bëjë udhëtime prej 5-6 orësh nga shtëpia e tyre për në Londër në mënyrë që të punojë në Qendrën e Ekipeve Kombëtare që... 
Etiketat:

Agjenti thotë se klubet e Serie A duhet të harrojnë Gareth Bale

Agjenti i yllit të Tottenham, Gareth Bale u ka thënë klubeve italiane se duhet të harrojnë një transferim të lojtarit. Juventus dhe Inter Milan kanë qenë të lidhura me asin uellsian. “Është e pamundur që Bale do të mbërrijnë në Itali”, ka thënë agjenti Peppino për TMW. “Shumë klube në Itali e kërkojnë, por asnjëri prej tyre nuk mund ta përballojë atë.” “Nëse një... 
Etiketat: