Home » Posts tagged with "Thiago Silva"

Silva: Spanja, më e mirë se Brazili

Thiago Silva, kapiteni i kombëtares së Brazilit, ka deklaruar për ‘L’Equipe’ se “Spanja është skuadër më e fortë” se pesë herë kampionët e Botës. “Fakti që i mundëm në Kupën e Konfederatave nuk do të thotë se ne jemi më të mirët, por Brazili mbetet Brazil dhe fakti që do e luajmë Botërorin në shtëpi na bën edhe më të fortë”, theksoi qendërmbrojtësi. Lojtari... 
Etiketat:

Thiago Silva me anë të Barcës kërkon rritje të pagës

Thiago Silva nuk dëshiron të largohet nga Milani, por tratativat e fundit të tij me Barcelonën ai dëshiron t’i shfrytëzojë për ta detyruar klubin t’i ofrojë atij një kontratë më të mirë. Ishte vet mbrojtësi që pohoi kontaktin me Blaugranët gjatë një emisioni në një televizion brazilian dhe megjithëse një transferim te Barcelona duket utopi, mbrojtësi dëshiron t’i shfrytëzojë... 

Silva: Ganso të mos na ikë nga dora

Mbrojtësi i Milanit, Thiago Silva, u ka bërë thirrje zyrtarëve të klubit që të mos lejojnë Ganson t’u ikë nga dora dhe të kalojë te ndonjë prej klubeve rivale. “Unë kam biseduar me Ganson dhe ai është duke u riaftësuar shumë shpejtë nga zgjatja muskulore. Ai dëshiron të luajë në Kupën e Amerikës dhe ai dëshiron të kalojë te Milani. Unë kam lexuar se marrëveshja ngeci.... 
Etiketat: , ,

Barcelona kërkon mbrojtësin Thiago Silva

Barcelona është shumë pranë arritjes së një marrëveshjeje për sulmuesin e Villarreal, Giuseppe Rossi, dhe vëmendja e drejtuesve katalanas është tashmë tek përforcimi i mbrojtjes. Dëmtimet e Puyol, largimi nga ekipi i Gabriel Milito dhe sëmundja e Eric Abidal bëjnë që blerja e një mbrojtësi të jetë një domosdoshmëri për Barcelonën. Sipas gazetës Marca, objektivi kryesor është... 

Inzaghi: Silva mbrojtësi më i mirë në botë

Sulmuesi i Milanit, Filippo Inzaghi, beson se bashkëlojtari i tij Thiago Silva, është mbrojtësi më i mirë në planet. “Mendoj se Thiago është mbrojtësi më i mirë në botë, është mahnitëse sa i mirë është. Për të mirën e Milanit dhe si një bashkëlojtar, dëshiroj që ai ta përsërisë Baresin ose Maldinin”. “Mendoj se ai është në rrugë për ta bërë këtë, edhe pse... 

Thiago Silva: Milan meriton titullin

Thiago Silva është i bindur se Milani do të fitojë titullin kampion në Serinë A italiane. “Duhet të fitojmë këtë titull sepse kemi qenë gjithnjë në krye dhe kjo nuk është e lehtë në Itali. Do të luftojmë me Napolin dhe Interin, por meritojmë të fitojmë sepse deri këtu kemi punuar mirë”, shprehet Thiago Silva në një intervistë për Sky Sport 24. Përsa i përket karrierës... 

Silva si pasues i Ferdinand te United

Mbrojtësi i Milanit, Thiago Silva, është në shënjestër të Manchester United, raportojnë mediat angleze. Telegraph shkruan se problemet me lëndime të Rio Ferdinand në sezonet e fundit janë bërë një problem shqetësues për Sir Alex Ferguson. Skoncezi tash ka angazhuar vëzhguesit e tij të përcjellin progresin e Thiago Silva te Milani. Braziliani thuhet se është i lumtur në San Siro,... 

Lëndohen Thiago Silva dhe Flamini

Milan humb dy lojtarë të rëndësishëm për shkak dëmtimi: Thiago Silva dhe Mathieu Flamini. Mbrojtësi brazilian është dëmtuar në meniskun e gjurit të djathtë dhe do të usdhëtojë në Brazil për një konsultë. Përsa I përket Flamini, mesfushori francez është dëmtuar në ligamentet e gjurit të djathtë dhe duhet të qëndrojë për 3-4 javë jashtë fushave.  Read More →

Silva: Nesta do të largohet

Sipas mbrojtësit rossoner, Thiago Silva, kolegu i tij Alessandro Nesta do të largohet në fund të këtij sezoni. “Më vjen keq për Nestan, sepse unë mendoj se ky do të jetë sezoni i tij i fundit këtu. Do të më vijë keq nëse ai largohet”, theksoi Silva. Braziliani shtoi se dëshiron të luajë për Milanin deri në moshën 40 vjeçare, ashtu si idhulli i tij, Paolo Maldini.  Read More →

Reali interesohet edhe për Thiago Silvan

Sipas njoftimeve nga Spanja dhe Italia, bordi i Real Madridit ka marrë vendimin për t’i bërë ofertë Milanit për mbrojtësin Thiago Silva. Italsportpress.it pohon se Los Blancos janë të gatshëm të ofrojnë 20 milionë euro dhe mesfushorin Rafael Van der Vaart, për të siguruar shërbimet e brazilianit. Nga ana tjetër, menaxhmenti i Milanit ka caktuar një çmim të panegociueshëm prej...