Home » Posts tagged with "Theo Walcott"

Walcott i kënaqur me rikthimin

Sulmuesi i Arsenalit, Theo Walcott, është i ngazëllyer me rikthimin në fushë dhe me faktin që luan krahas me Alexis Sanchez. 25-vjeçari e ka përcjellë bashkëlojtarin e tij nga tribunat këtë sezon dhe shprehet i kënaqur që më në fund po luan krahas tij në fushë, pas fitores në Kupën FA ndaj Hull Cityt. “Ai është një lojtar i veçantë. Është mrekulli që më në fund po dal... 
Etiketat: ,

Theo Walcott të nënshkruajë këtë javë?

Anësori anglez, Theo Walcott, këtë javë pritet të nënshkruajë kontratë të re me Arsenalin – shkruan Goal.com. 23-vjeçari në ditët e fundit ka zhvilluar bisedime produktive me klubin dhe pritet ta vazhdojë kontratën deri në vitin 2017.  Read More →
Etiketat:

City ofron 12 milionë për Walcott

Manchester City është duke u përgatitur për një transferim befasues për anësorin e Arsenalit, Theo Walcott. The Sun shkruan se City do të bëjë një ofertë në vlerën e 12 milionë funteve për Walcott. Menaxheri i Cityt, Roberto Mancini, ka kthyer shikimin kah anglezi pasi Swansea bllokoi tentimin e tyre për të transferuar Scott Sinclair. Walcott, 23-vjeçar, është në vitin e fundit... 

Juventusi kërkon Lennon dhe Walcott

Juventusi është shfaqur në Londër për një vizitë të pa pritur, mirëpo jo thjeshtë për turizëm, pasi Bianconerët qëlliimin kryesor e kanë shopingun nëpër klubet londineze. Drejtori Giuseppe Marotta ka shkuar edhe në Mançester për të nisur bisedimet për Nanin, me ç’rast është kthyer nga drejtuesit e United aty nga ka ardhur. Mirëpo gjatë të së mërkurës drejtorët e Juventusit... 

Arsenali në panik: Lëndohen edhe Fabregas dhe Walcott

Arsenal ka vazhduar me fitore. Në ndeshjen e djeshme të kampionatit anglez ka mundur Stoke Cityn (1:0) dhe tashti është prapa kryesuesit Manchester United vetëm për një pikë. Mirëpo, suksesin e ri e kanë qitur në hije dëmtime e reja të dy futbollistëve të saj standardë. Listës së të dëmtuarve dje i janë bashkuar edhe Theo Walcott dhe Cesc Fabregas. Spanjolli ka lënë lojën 15... 

Trajneri i ri i Juventusit e do Walcott-in

Luigi Del Neri, i sapo emëruar trajner i ri i Juventusit, menjëherë e ka vënë në shenjë futbollistin e Arsenalit, Theo Walcott. Trajneri i ri e do si përforcim Walcott-in, por sa do të mund ta realizoi këtë objektiv mbetet të shihet. “Tashmë ka shumë futbollistë cilësorë këtu, ndërsa duhet të mendojmë me kujdes, se kush është për çfarë dhe ku”, tha Del Neri. Mediat italiane... 

Ronaldo lojtari më i shpejtë në botë

Sipas hulumtimeve që ka bërë gazeta gjermane Der Spiegel, portugezi në radhët e Real Madridit Cristiano Ronaldo është lojtari më i shpejtë i ditëve të sotme. Sipas Der Spiegel Ronaldo arrin shpejtësinë 33.6 km/h, ndërsa në vendin e dytë renditet futbollisti i Bayern nga Munihu Arjen Robben që ka shpejtësi 32.9 km/h. Pesëshja e pestë më e shpejtë: 1. Cristiano Ronaldo (Real Madrid)... 

Menaxheri i Arsenalit ka thëbe se mund të bëhet një sulmues i jashtëzakonshëm

Theo Walcott “Unë besoj se ai i ka të gjitha vlerat për t’u bërë një qendërsulmues fantastik. Jam shumë i vetëdijshëm për kualitetin dhe kohën që vrapon. E vetmja gjë që mund të them për Theon është se secilën herë që e kam kthyer me shpejtësi në fushë, ai është lënduar sërish. Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger Kësaj radhe kam vendosur ta lë të rikuperohet”,...