Home » Posts tagged with "Taye Taiwo"

Taiwo: Nuk kam frikë të luaj për Milanin

Mbrojtësi i Marseille, Taye Taiwo, është i bindur se ai mund të ketë sukses te kampioni i Italisë, Milani. 26-vjeçari pritet t’i bashkohet ish-kampionit të Evropës gjatë verës si lojtar i lirë, pasi kontrata e tij aktuale me klubin francez skadon. Taiwo tashmë ka kaluar testet mjekësore dhe është pajtuar për një marrëveshje trevjeçare, dhe mezi pret aventurën në Itali. “Nuk... 

Mexes e Taiwo, janë vetëm fillimi

Pas konfirmimit të Massimiliano Allegrit se Philippe Mexes dhe Taye Taiwo janë lojtarë të Milanit, zëvendëspresidenti i klubit, Adriano Galliani, ka thënë se ata janë vetëm dy nga emrat që do të transferohen për sezonin e ri. “Ne tashmë e kemi sjellë Mexesin dhe Taiwon, por unë nuk merrem me emra”. “Por ne padyshim se do të blejmë lojtarë të tjerë, skuadra do të forcohet... 

Taiwo arrin marrëveshje me Milanin

Mbrojtësi i majtë i Olympique Marseilles, nigeriani Taye Taiwo, në fund të këtij edicioni do të transferohet te Milani si futbollist i lirë, shkruan “L’Equipe” të martën. Taiwo tashmë ka arritur marrëveshje me krerët e Milanit dhe në fund të këtij edicioni do të firmosë kontratë trevjeçare me skuadrën nga “San Siro”. Paga e tij vjetore ende nuk është... 

Taiwo në Benfica

Mbrojtësi i majtë i Olympique Marseille, Taye Taiwo do të njoftojë javën e ardhshme se ka nënshkruar për klubin portugez Benfica. Sipas medieve portugeze, nigeriani 25 vjeç ka nënshkruar para-kontratë me klubin nga Lisbona. Taiwo spekulohej se kërkohej edhe nga Milan, Juventus, Liverpool e Aston Villa, pasi kontrata e tij me Marseillen skadon në qershor. Ai njihet në Ligue 1 për... 

Taiwo drejt Milanit

Skuadra e Milanit pritet ta transferojë në fund të këtij edicioni mbrojtësin e majtë të Olympique Marseilles, nigerianin Taye Taiwo, shkroi “L’Equipe”. Taiwo 25-vjeçar te Milani do të transferohet si futbollist i lirë, pasi kontrata me Marseillen i skadon në fund të këtij sezoni. “Jam i nderuar me interesimin e Milanit dhe mund të them se Milani është zgjidhja... 

Milani interesohet për Taiwon

Milani është duke synuar të transferojë mbrojtësin e Olympique Marseille, Taye Taiwo. Mediat italiane raportojnë se Milani tashmë ka kontaktuar me Marseille për të pyetur për çmimin e nigerianit. 25-vjeçari është në mes të bisedave për kontratën e re me Marseille dhe mund të jetë në dispozicion për gjysmën e çmimit në afatin kalimtar të janarit.  Read More →

Bayerni në kërkim të Taiwos

Drejtuesit e Bayern Munchenit kanë shprehur interesim për transferimin e mbrojtësit të Olympique Marseilles, nigerianit Taye Taiwo, njofton “Bild” të hënën. Trajneri holandez Louis van Gaal nuk është i kënaqur me mbrojtjen e bavarezëve dhe për këtë arsye ka kërkuar përforcime në këtë repart gjatë miniafatit kalimtar të janarit. Taiwo 25-vjeçar ka kontratë me skuadrën...