Home » Posts tagged with "Sulmuesi"

Owen mund të largohet nga United

Sulmuesi Michael Owen është në vitin e tij të dytë dhe të fundit tek Manchester United dhe deri tani nuk ka pasur bisedime me Sir Alex Ferguson për zgjatjen e kontratës. “Do doja shumë të qëndroja tek Manchester United sepse ndjej se mund të shënoj akoma gola dhe të luaj në nivel të lartë”, shprehet Owen. “Por nuk do më pëlqente të luaja në një klub të nivelit të ulët... 

Bogdani shënon për një pikë

Sulmuesi Erjon Bogdani ka shënuar golin e vetëm për Cesenan që barazoi 1:1 në shtëpi me Parman, të dielën në kuadër të javës së shtatë të kampionatit italian Serie A. Reprezentuesi i Shqipërisë shënoi në minutën e 17-të për rezultatin 1:0. Ky ishte goli i tretë i Bogdanit këtë edicion. Ai të dielën luajti deri në minutën e 74-t. Te Parma startues ishte Blerim Xhemajli që... 

Klose mund të largohet nga Bayerni

Sulmuesi Miroslav Klose ka thënë se mund të largohet nga Bayern Munich, pas skadimit të kontratës së tij në qershor të vitit të ardhshëm. 32 vjeçari ka theksuar se synon të paraqitet në Euro 2012 me Gjermaninë dhe për ta realizuar këtë objektiv i duhet të luajë në vazhdimësi. “Jam i gatshëm për gjithçka: nëse duhet të vazhdoj kontratën ose të ndërroj klubin, mund ta... 

Nesër miqësorja Xamax – Kosova

Sulmuesi i Hannoverit, Valdet Rama është lojtari më i njohur në listën e seleksionuesit të Kosovës në futboll, Albert Bunjaku, që të enjten e ka publikuar nga Zvicra. Bunjaki ka ftuar 18 futbollistë dhe dy të tjerë rezervë (vetëm për stërvitje) për ndeshjen miqësore kundër Xamaxit, që do të zhvillohet të shtunën në Neuchatel të Zvicrës (19.30). Rama është i vetmi në këtë... 

Okaka: Jam i pakënaqur te Roma

Sulmuesi i Romës, Stefano Okaka, ka bërë të ditur se shpreson të largohet nga klubi në kërkim të një ambienti ku do të ketë më tepër aktivizim. 21 vjeçari gjatë sezonit të kaluar ishte i huazuar në Fulham, ndërsa këtë edicion ka bërë vetëm një paraqitje dhe atë si rezervist. Ai ka pranuar se dëshiron të largohet nga Roma nëse merr ndonjë ofertë të mirë. “Nuk e shoh... 

Forlan: Jam i gatshëm të largohem nga Atletico

Sulmuesi uruguaian Diego Forlan ka deklaruar se është i gatshëm të largohet nga skuadra e Atletico Madridit, përcjell të martën agjencia “AP”. Forlan 31-vjeçar ka kontratë me Atleticon deri në qershorin e vitit 2013, por ka thënë se nëse i vjen rasti për t’u larguar nuk do të ngurrojë. “Kam kaluar kohë të mira në Angli dhe nëse më jepet rasti për t’u... 

Debat i ashpër në mes Lilës dhe Kapllanit në stërvitjen e kombëtares së Shqipërisë

Një ndërhyrje disi e ashpër e Andi Lilës ndaj Edmond Kapllanit, ka bërë që stërvitja e djeshme e kombëtares të shoqërohej me një moment nervozizmi aspak të këndshëm. Sulmuesi i Paderbornit nuk e ka pritur aspak mirë këtë dhe menjëherë është kthyer për të kërkuar sqarime. Të dy kanë debatuar ashpër me fjalë, duke kaluar thuajse në një sherr. Një gjë e tillë ka krijuar... 

Villa: Nuk jemi në krizë

Sulmuesi i Barcelonës, David Villa, ka deklaruar se në Camp Nou nuk flitet për krizë, pas dy barazimeve të njëpasnjëshme ndaj Rubin Kazanit dhe Mallorcas. “E keqja jonë tani është se ne nuk po shënojmë, ndërsa kjo është ajo që po na e ul moralin. Askush nuk krijon më shumë raste se Barcelona”. “Nuk mendoj se kemi të bëjmë me krizë, sepse unë nuk kam dëgjuar asgjë, askush... 

Juventusi transferon Dzekon

Juventusi ka transferuar sulmuesin e Wolfsburgut, Edin Dzeko, për një shumë që thuhet të jetë 30 milionë euro, ndërsa sulmuesi pritet t’i bashkohet skuadrës së re në qershor të vitit të ardhshëm. Il Corriere dello Sport njofton se Andrea Agnelli tashmë e ka bërë goditjen e tij të parë në tregun e transferimeve, pas shitjes së Diegos, pikërisht te Wolfsburgu. Me që jemi te Diego,... 

Drogba: Më pëlqen të luaj kundër Arsenalit

Sulmuesi i Chelseat, Didier Drogba, mezi e pret ndeshjen ndaj Arsenalit këtë fundjavë, pasi që thotë se të luajë ndaj Topçinjnve, gjithnjë ka qenë një ndjenjë e veçantë për të. “Më pëlqen të luaj në ndeshjet e mëdha dhe më pëlqen të luaj ndaj Arsenalit. Unë gjithmonë them se Arsenali është një prej ekipeve të mia të preferuara”. “Kur unë isha në Francë, Arsenali...