Home » Posts tagged with "sulmuesi suedez"

Ibrahimoviq: Më shumë dëshiroj të luaj me Inzagin se sa me brazilianët

Sulmuesi suedez në radhët e Milanit, Zlatan Ibrahimoviq ka kërkuar nga trajneri Masimiliano Alegri, që veteranit 37-vjeç, Filipo Inzagi t’i jep më shumë hapësirë në lojë. Inzagi në ndeshjen ndaj Realit në Ligën e Kampionëve shënoi dy gola në barazimin 2:2, ndonëse u fut në lojë në minutën e 60-të. “Pipo është i jashtëzakonshëm. Mendoj se ai meriton një hapësirë më... 

Allegri: Më pranë Interit me Ibrën

Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, ka konfirmuar se sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimovic, dëshiron që të transferohet te Milani dhe për suksesin në këtë operacion është i bindur tekniku Rossoner. Kjo deklaratë vjën pak pasi Mino Raiola kishte arritur marrëveshje me Barcelonën për ta liruar Ibrën dhe për të fituar 3 milionë euro si dëmshpërblim për thyerjen e kontratave, me...