Home » Posts tagged with "Sulmuesi i Suedisë"

Ibrahimovic: Van Bommel i dobët në duele të forta

Sulmuesi i Suedisë, Zlatan Ibrahimovic, ka shpërthyer duke akuzuar rëndë Mark Van Bommelin, pasi ishte fjalosur me të në fund të ndeshjes Holandë – Suedi e cila përfundoi me fitore të lartë të Holandës. Ibrahimovic e akuzon mesfushorin holandez për simulime të vazhdueshme kur hynte në duele të forta. “Van Bommel shkon ashpër, por më pas qëndron në tokë pas çdo të vetmit... 

Ibrahimoviq, lojtari i shtatë që luan për gjigantët italianë

Numri i futbollistëve që kanë luajtur për tri skuadrat më të mëdha italiane është shumë i vogël. Sulmuesi i Suedisë, Zlatan Ibrahimoviq, është vetëm lojtari i shtatë që gjatë karrierës ka mbrojtur ngjyrat e Juventusit, Milanit dhe Interit. Lojtarët që kanë arritur të paraqiten për treshen e madhe italiane ishin ndër më të mirët në botë, në periudhën e tyre. Lëvizjet...