Home » Posts tagged with "Stoke City"

Wenger: Arsenali ka nevojë për mbrojtës të ri

Arsene Wenger thotë se Arsenali është “i mangët” në qendër të mbrojtjes, pasi Mathieu Debuchy ka pësuar një lëndim në shpatull në fitoren 3-0 të klubit nga Stoke City. Francezi u tërhoq nga fusha pas vetëm 13 minutash pasi u përplas në një dërrasë reklamash në rrethojat e stadiumit Emirates, duke iu bashkuar kështu dy mbrojtësve tjerë të lënduar, Kieran Gibbs dhe Calum... 

Super Arsenal, i pandalshëm Sanchez

Arsenali ka shënuar fitore të thellë në shtëpi ndaj Stoke Cityt me rezultat 3-0. Ndeshja filloi me një intensitet të lartë të lojës nga vendasit që shënuan menjëherë në minutat e para. Ishte një asistim i Sanchez u shfrytëzua mirë nga Koscialny, i cili kaloi në epërsi Arsenalin pas gjashtë minutash lojë. Në minutën e 33-të ishte Alexis Sanchez ai që vet shënoi gol pas lojës... 
Etiketat: ,

Rikthehet Ozil, i gatshëm për të dielën

Mesut Ozil është rikthyer në stërvitje të plotë dhe është i gatshëm për ndeshjen që Arsenali e zhvillon kundër Stoke Cityt të dielën. Mesfushori gjerman ka munguar që nga muaji tetor i vitit të kaluar shkaku i lëndimit të gjurit, por Wenger ka konfirmuar se Ozil do të jetë i gatshëm për të dielën. “Aaron Ramsey, Ozil dhe Mathieu Flamini janë rikthyer në stërvitje. Welbeck... 

Van Gaal: Nuk merituam më shumë

Trajneri i Manchester Unitedit, Louis van Gaal, vlerëson se skuadra e tij nuk meritoi më tepër se një pikë në ballafaqimin me Stoke Cityn, me të cilën barazoi 1:1. “Nuk merituam më shumë se barazimi. Ata ishin më afër portës sonë. Është vështirë të mbrohesh nga ‘topat e gjatë‘ dhe kjo u pa qartë në këtë ndeshje. Patëm mjaft kohë dhe hapësirë për të sulmuar, por nuk... 

Mourinho: Chelsea në krye me meritë

Jose Mourinho thotë se skuadra e tij ka qenë më e mira deri tash këtë sezon dhe për këtë arsye pushton kreun e Ligës Premier. Butë mbrëmë mposhtën Stoke Cityn me rezultat 2-0, por portugezi thotë se ata kanë edhe disa ndeshje tjera të vështira në periudhën e ngjeshur të fundvitit. “Ajo çfarë kemi bërë në të kaluarën nuk është e rëndësishme”, ka deklaruar Mouriho për... 

Chelsea ruan diferencën

Me rezultat 2-0, Chelsea ka regjistruar fitore në shtëpi të Stoke Cityt. Porsa filloi takimi në Britannia Stadium, ekipi mysafir arriti te goli i epërsisë. John Terry u gjet më së miri në zonë pas një harkimi nga këndi për t’i kaluar Blutë në avantazh (2’). Të zgjedhurit e Jose Mourinhos u treguan të mençur edhe në gjysmën e dytë duke mbrojtur portën e tyre dhe duke shënuar... 
Etiketat: ,

Mourinho “lëvdata” për gjyqtarin para ndeshje ndaj Stoke

Menaxheri i Chelseat, Jose Mourinho, mezi pret sfidën e sotme në kampionat ndaj Stoke Cityt, duke shtuar se ai nuk e ka problem pasi beson se gjyqtari do ta kontrollojë ndeshjen. Ndeshja do të gjykohet nga Neil Swarbrik dhe Mourinho shpreson që ky i fundit nuk do të lejojë rivalët të jenë agresivë përtej kufijve të lojës, një gjë për të cilën Stoke njihet. “Më pëlqen [testi... 

Liverpooli mposhti Tottenhamin, Manchester United nuk arriti të mposhtë Chelsean

Në stadiumin Anfield të Liverpoolit, futbollistët vendës dhe ata të Tottenhamit të Londrës luajtën sot një ndeshje të fortë dhe të pëlqyeshme, me kthesa dhe gola, kurse fitorja në fund i takoi Liverpoolit. Në epërsi të parët erdhën vendësit me golin e uruguaianit Suarez, në minutën e 21-të, i cili shtatë minuta më vonë pati edhe një rast të mirë për të dyfishuar epërsinë,... 

Arsenali barazon

Arsenal dominoi lojen ndaj Stoke Cityt ne nje perballje mjaft te ashper ne “Britannia Stadium”, por skuadra e Wenger nuk qe aspak e sakte perpara portes kundershtare, teksa koleksionon barazimin e dyte pa gola ne dy jave te Premier Leagues. “Topcinjte” dominuan lojen duke mbajtur topin me shume se kundershtari dhe duke krijuar shume raste shenimi, por njesoj si ne ndeshjen e pare ishte goli... 
Etiketat: ,

Jones transferohet në Stoke City

Stoke City ka arritur marrëveshje me Sunderlandin për të transferuar sulmuesin Kenwyne Jones. Stoke i ka paguar Sunderlandit plot 8 milionë funte për Jones, i cili do të nënshkruajë kontratë katërvjeçare me klubin e ri. “Kenwyne është një lojtarë i pazëvendësueshëm në këtë ditë, që është arsyeja se pse ai është një nënshkrim fantastik për këtë klub. Ne kemi nevojë...