Home » Posts tagged with "Steven Gerrard"

Gerrard e sheh Hendersonin si kapiten të ardhshëm

Kapiteni i Liverpoolit, Steven Gerrard, e sheh mesfushorin Jordan Henderson si pasardhës të tij. Gerrard, 34-vjeçar, do të largohet nga Redsat për t’iu bashkuar klubit amerikan LA Galaxy në fund të këtij sezoni. Henderson, 24-vjeçar, është favorit për ta trashëguar shiritin e kapitenit dhe Gerrard beson se ai ka gjithë çfarë i duhet për ta mbajtur atë. “Jordan ka gjithçka që... 

Gerrard: U pensionova nga Anglia për Liverpoolin, por nuk mu ofrua rinovimi

Steven Gerrard ka thënë se do të kishte nënshkruar kontratë të re me Liverpoolin, po qe se klubi do t’ia ofronte atë gjatë verës. 34-vjeçari do t’i japë fund karrierës së tij të gjatë me Redsat dhe në fund të sezonit do të largohet nga Anfield. Ky do të jetë fundi i lidhjes 26-vjeçare të anglezit me klubin e tij të fëmijërisë, njofton Telegrafi. “Po, nëse do të ma... 
Etiketat:

Zidane e kërkoi Gerrardin te Reali

Një prej drejtorëve të Real Madridit, Zinedine Zidane, ka deklaruar se ai ka kërkuar që të transferojë yllin e Liverpoolit, Steven Gerrard. Zidane zbulon se në vitin 2004 e kërkoi Gerrardin te Real Madridi për të qenë pjesë e skuadrës së Galaktikëve, por thotë se ai nuk dëshiroi të largohej nga Liverpooli. “Unë kam thënë në të kaluarën se në kulmin e tij ai ishte më i miri... 

Kush do të jetë ‘Gerrardi i ri’

Lajmi për largimin e Steven Gerrardit nga Liverpooli i ka hapur punë trajnerit Brendan Rodgers për të gjetur lojtarin e duhur që do të mund ta mbushë zbrazëtinë që do ta lë legjenda e Redsave. Largimi i anglezit pason pensionimin e Jamie Carragher në sezonin e kaluar dhe tash u mbetet në dorë lojtarëve të rinj që të bëjnë një hap para. Rickie Lambert dhe Jon Flanagan pritet të... 

Konfirmohet, Gerrard do ta vazhdojë karrierën në Amerikë

Përmes një postimi në Twitter, klubi i Liverpoolit ka njoftuar se Steven Gerrard do ta vazhdojë karrierën në Amerikë. Legjenda e Redsave konfirmoi se nuk do të luajë për ‘Të Kuqtë’ pas këtij sezoni duke e quajtur këtë si vendimin më të vështirë në jetën e tij. Disa klube u aktivizuan menjëherë për të kërkuar shërbimet e anglezit, ndërsa edhe MLS u përmend si opsion... 

Moyes fton Gerrardin në La Liga

Ish-trajneri i Manchester Unitedit, David Moyes, i ka bërë ftesë Steven Gerrardit që t’i bashkohet te Real Sociedadi. Mesfushori anglez do t’i japë fund aventurës së tij me Liverpoolin kur të përfundojë ky sezon dhe ka thënë se nuk do të luajë për një klub tjetër anglez. Moyes e ka bërë të qartë se nëse Gerrard dëshiron të luajë në La Liga, ai e ka derën hapur. “Ai... 

Ish-lojtari i Arsenalit thumbon Gerrardin

Ish-futbollisti i Arsenalit, Emmanuel Frimpong, ka thumbuar keq legjendën e Liverpoolit, Steven Gerrard, që konfirmoi largimin e tij nga Anfield. Ish-mesfushori i Arsenalit ka thumbuar legjendën e Liverpoolit, duke thënë se edhe Anderson i Manchester United ka pasur më shumë sukses se ai. “Një njeri si Anderson ka bërë atë që Stevie ka dashur të bëjë më shumë se sa një herë”,... 

Rodgers, fjalë të mëdha për Gerrard

Brendan Rodgers ka lavdëruar Steven Gerrard duke thënë se fjala “legjendë” është pak për të, pasi kapiteni i Liverpoolit zbuloi se do të largohet nga klubi në fund të sezonit. “Është një detyrë po thuajse e pamundshme të gjesh fjalët për të përmbledhur Steven Gerrard dhe rëndësinë e tij për Liverpoolin. Kjo është një periudhë e re ku fjala ‘legjendë’ është e... 

Carragher: Gerrard po merr vendimin e duhur

Jamie Carragher ka mbështetur vendimin e Steven Gerrard për t’u larguar nga Liverpooli gjatë verës. Gerrard sot zbuloi se do të largohet na klubi në fund të sezonit, me spekulimet që flasin për një kalim të tij në kampionatin amerikan të futbollit, saktësisht te LA Galaxy. Dhe duke folur për rastin, Carragher shprehet se ish-bashkëlojtari i tij po bën veprimin e duhur me largim. “Ditë... 

Konfirmohet: Gerrard do të largohet nga Liverpooli

Liverpooli ka konfirmuar se kapiteni Steven Gerrard, do të largohet nga Anfield në fund të sezonit 2014-15. Kapiteni i “Të kuqëve” po e mbyll kapitullin me këtë klub, pas një karriere 17 vjeçare gjatë së cilës ka fituar që ka ngritur 10 trofe, ndërsa deri tash ka pasur fiks 695 paraqitje dhe ka shënuar plot 180 gola. Ai i ishte bashkuar klubit nga Liverpooli që në moshën 8 vjeçare. Megjithatë,...