Home » Posts tagged with "Sky Sport"

Sky Sport Italia: Shaqiri, muskuj e stil, Kosova në zemrën e tij

Në një fotogaleri të dedikuar për Shaqirin, Sky Sport Italia ka analizuar profilet e Shaqirit në rrjetet sociale. “Interi ka siguruar 23 vjeçarin. I talentuar dhe shumë aktiv në rrjetet sociale. Me fizik të një bodibilderi dhe ikonë e modës, stil modern dhe përdorues i brendeve të famshme”. “Shaqa është përfaqësues i Zvicrës, por thellë i lidhur me rrënjët e tij”, thuhet... 

David Beckham së shpejti do të vijë si huazim në Milan

Mesfushori anglez David Beckham së shpejti (për herë të dytë) nga LA Galaxy do të vijë si huazim në skuadrën italiane Milan, ndërsa në bisedë për Sky Sports ka zbuluar se beson që rossonerët mund të ia rrëmbejnë titullin kampionit Interit. “Përzgjedhësi ma ka sqaruar se duhet të luajë në Milan për të qenë konkurrentë për udhëtim në Kampionatin botëror. Ëndërrojë... 

Mascherano nuk dëshiron të vazhdojë në Liverpoolin

Liverpool, 10 dhjetor – Javier Mascherano ka refuzuar që të vazhdojë kontratën me skuadrën e madhe angleze Liverpool, njofton “Sky Sport” të enjten. Mascherano ka edhe 18 muaj kontratë me Liverpoolin, ndërsa atij i është ofruar kontratë e re, të cilën reprezentuesi i Argjentinës po refuzon ta firmos. “Unë jam duke luajtur me Liverpoolin. Jam lojtar i Liverpoolit dhe kam kontratë...