Home » Posts tagged with "Sir Alex Ferguson"

Ferguson: Harrojeni Sneijderin

Trajneri i Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson, i ka heshtur fjalët për një transferim potencial të mesfushorit të Interit, Wesley Sneijder, në Old Trafford. Javët e fundit vazhdimisht spekulohet për një kalim të holandezit te Djajtë e Kuq, ndërsa Sir Alex edhe njëherë ka mohuar se United është pranë transferimit të 27-vjeçarit. “Harrojeni”, ka qenë përgjigja e Ferguson... 

Rossi: Ferguson nuk do të mbijetonte në Serie A

Ish-trajneri i Palermos, Delio Rossi, nuk beson se Sir Alex Ferguson do të arrinte sukses në Itali. Rossi beson se Italia duhet të marrë ca mësim nga Manchester United, pjesërisht në aspekt të durimit. “Sir Alex Ferguson kurrë nuk do të arrinte sukses në Serie A. Ne i marrim rezultatet bazuar në të arritura javore. Këtu është gjithë ajo bisedë për projekte afatgjate, pastaj tre... 

Ferguson i telefonon Sanchezit

Trajneri i Manchester United, Sir Alex Ferguson ka intensifikuar ndjekjen e sumlmuesit të Udineses, Sanchez. Sipas “Daily Mail” Ferguson i ka bërë një thirrje personale Sanchezit për ta bindur atë që të bashkohet me të në “Old Trafford” përpara se të shkoj në Barcelonë. Ferguson është i afërt me agjentin e Alexis Sanchez dhe mbetet me shpresë që ta sjellë atë në United. Ndërsa... 

Ferguson s’e lëshon Chichariton

Sir Alex Ferguson nuk e ka ndërmend të heq dorë nga futbollisti i tij Javier Hernandez-Chicharito Menaxheri i Manchester United ka konfirmuar se talenti i ri meksikan do ta mbetet në ‘Old Trafford’ edhe për një kohë të gjatë. “Chicharito nuk do të shkojë askund”, është i bindur trajneri skocez. Për Hernandez, i cili shpërtheu në debutimin e tij në kampionatin anglez,... 

Fergie: Mascherano para Messit dhe Xavit

Bossi i Manchester United, Sir Alex Ferguson humbi durimin e tij me një reporter pas humbjes në finale të Champions League kundër Barcelonës. The Daily Express thotë se kur ishte pyetur të shtunën mbrëma se cilin nga super-talentët e Barcës do ta zgjedhte nëse do të kishte një çek të bardhë, Ferguson ishte përgjigjur me mjaft nervozë. “Kjo është pyetja më e pakuptimtë që kam... 

Man Utd, 20 milionë funte për Modricin

Menaxheri i Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson do të fillon rindërtimin e ekipit gjatë afatit kalimtar të verës me ofertë prej 20 milionë funtesh për mesfushorin e Tottenham Hotspur, Luka Modric. Shpresat e Djajve të Kuq për fitimin e titullit të katërt Evropian u shkatërruan nga Barcelona që konfirmoi nevojën e kampionit të Anglisë për përforcime dhe rindërtimin e ekipit pas... 

Ferguson: Barcelona na hipnotizoi

“Barcelona na hipnotizoi me lojën e saj me pasime dhe asnjëherë nuk e kontrolluam dot Mesin.” Kështu është shprehur trajneri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, në përfundim të finales së mbrëmshme të Ligës së Kampioneve ku katalanasit mundën anglezët e Manchester United me rezultatin 3-1. “Barcelona është ekipi më i mirë ndaj të cilit kemi luajtur. Askush më parë nuk... 

Ferguson: Barcelona është favorite

Ndryshe nga deklaratat pas festës së fitores në Premier League ku Sir Alex Ferguson u shpreh i bindur se Manchester United do të fitonte finalen e Ligës së Kampioneve ndaj Barcelonës, skocezi theksoi në konferencën e sotme për shtyp se favoritët të shtunën në mbrëmje janë katalanasit. “Barcelona niset si favorite në këtë finale, por kjo gjë nuk më shqetëson. Kam besim se lojtarët... 

Ferguson: Titulli i 19-të është i veçantë

Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, thotë se titulli i 19-të për klubin është një titull i veçantë për të. “Është i veçantë. Ky është tepër i veçantë sepse kjo do të thotë se kemi fituar titullin më shumë se çdokush në këtë vend. Është histori dhe gjë e shkëlqyeshme për traditën e këtij klubi, andaj jam vërtet i kënaqur për këtë”, ka thënë... 

Ferguson: Vështirë të zgjedhësh formacionin e finales

Sir Alex Ferguson e ka dëshmuar të kundërtën e asaj që pohonte gjithë bota, pasi vërtetoi se nuk është jashtëtokësor duke thënë se e ka shumë të vështirë të zgjedhë formacionin ideal për finalen e madhe ndaj Barcelonës. “Ne kemi bërthamën e një ekipi. Janë edhe të tjerë që meritojnë vendin. Por, ne mund të zgjedhim vetëm 11. Kjo është pjesa tragjike e të qenurit...