Home » Posts tagged with "Sir Alex Ferguson"

Van Gaal kritikon Fergusonin

Bosi i Manchester United, Louis Van Gaal, ka kritikuar ashpër Sir Alex Fergusonin për protestat e tij ndaj gjyqtarëve në fushë. Përkundër Fergusonit, Van Gaal mendon se britmat dhe protestat në fushë nuk sjellin asgjë. “Ju mendoni se gjyqtari e shikonte Fergusonin? Në televizion mund ta shikoni sepse kamera e kap menaxherin. Por, gjyqtari nuk e shikon televizionin, ai shikon lojtarët... 

Sir Alex Ferguson:Jose Mourinho është i pazëvendësueshëm te Reali

Menaxheri i Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson, ka lëshuar një mori lëvdatash në drejtim të homologut të tij, Jose Mourinhos, duke thënë se ai është i pazëvendësueshëm te Reali. ”Ju i shihni tërë këto spekulime për Mourinhon por ai ka edhe dy vite të mbetura në kontratën e tij. Të gjithë supozojnë se ai do të largohet por unë e kam dëgjuar këtë edhe vitin e kaluar,... 
Etiketat:

Sir Alex Ferguson synon të bëhet drejtor i United

Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, ka deklaruar se klubi nuk do të jetë në gjendje që të funksionojë pa të pas largimit nga posti i menaxherit, duke synuar që të jetë prezent në bordin e klubit. “Unë nuk po bezdisem, mirëpo puna është që mjeku po më thotë që të pensionohem”.  Read More →
Etiketat:

Sir Alex Ferguson i kënaqur me Nanin

Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, ka lavdëruar ndikimin e zëvendësuesit Nani pas fitores 2-1 ndaj Reading në rundin e pestë të Kupës FA. Portugezi u inkuadrua në ndeshje nga karrigia e rezervave për të shënuar një gol dhe për të asistuar në një tjetër.  Read More →
Etiketat:

Sir Alex Ferguson: Shinji Kagawa ka nevojë për kohë

Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, është i bindur se Shinji Kagawa ende ka hapësirë të përmirësohet dhe ta dëshmojë veten. Ferguson beson se 23-vjeçari do të fillojë të tregojë vlerat e veta pasi të ketë kaluar një sezon të plotë në Old Trafford.Ai vjen nga një ambient që është krejtësisht ndryshe. Mendoj se dallimi në mes të futbollit gjerman dhe atij anglez... 
Etiketat:

Sir Alex Ferguson kundër simulimeve

Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, ka thënë se klubet duhet të jenë unanimisht kundër simulimeve në fushën e lojës. “Gjatë javës në shoqatën e menaxherëve u ngrit shqetësimi i simulimeve. Cilat janë dënimet? A vijnë ato nga klubi apo nga FA? Mendoj se FA ka problem sepse është legale ata që bëjnë. A mund të detyrojnë klubet t’i dënojnë lojtarët”.  Read More →
Etiketat:

Ferguson përsërit: Nuk do të blej në janar

Manchester Unitedi nuk do të shpenzojë në afatin kalimtar të janarit – ka deklaruar menaxheri Sir Alex Ferguson. Mbrojtësi i Evertonit, Leighton Baines dhe sulmuesi i Borussia Dortmundit, Robert Lewandowski, janë emrat që janë lidhur me Djajtë e Kuq, por 70-vjeçari thotë se nuk do të bëjë transferime të mëdha.  Read More →
Etiketat:

Sir Alex Ferguson: Mourinho mund të më zëvendësojë

Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, ka thënë se Jose Mourinho është një kandidat serioz për ta pasuar vendin e tij në Old Trafford. Gjatë incizimit të një dokumentari në Portugali, Sir Alex është pyetur nga një gazetar se a mendon që Mourinho mund ta zëvendësojë atë te Manchester United, ndërsa Ferguson është përgjigjur kështu: “Absolutisht, ai mund ta drejtojë... 
Etiketat:

Sir Alex Ferguson i kënaqur me fitoren e ngushtë

Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, ishte i kënaqur me fitoren ndaj West Ham United, edhe pse jo aq me paraqitjen. “Ne bëmë një fillim të shkëlqyeshëm. Ju shpresoni të keni një fillim si ai dhe një pjesë e lojës tonë ishte shumë e mirë, por ne kurrë nuk i përfunduam ato”  Read More →
Etiketat:

Sir Alex Ferguson: Chelsea, jo aq i mirë

Bosi i Manchester United, Sir Alex Ferguson, e vlerëson ekipin e Jose Mourinhos kur portugezi ishte te Chelsea si ekip më të fortë se sa ekipi aktual i Roberto Di Matteos. “Unë nuk do të thosha se ky është ekipi më i fortë i Chelseat. Ktheni kohën te ekipi i Mourinhos, ata ishin kompakt dhe të vështirë për t’u mposhtur”.  Read More →
Etiketat: