Home » Posts tagged with "Silvio Berlusconi"

Berlusconi: Tani, Milani më i miri në botë

Presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, beson se ekipi i tij është në rrugë të mirë që të bëhet sërish prej ekipeve më të mira në botë. Milani mund të kthehet në majen e futbollit italian nëse kualifikohet në Ligën e Kampionëve, gjithmonë sipas Berlusconit, por aty ka konkurrencë të hatashme. “Unë gjithmonë kam thënë se unë kurrë nuk do të tregtoja skuadrën tonë me... 

Silvio Berlusconi: Ja si mposhtet Barcelona

Si mundet Barcelona? Kjo është një pyetje që vitet e fundit e kanë bërë dhjetëra trajnerë e qindra specialistë futbolli dhe pothuajse askush nuk ka gjetur përgjigje, por Silvio Berlusconi e ka shumë të qartë. Sipas presidentit të Milanit, mjafton një markim personal për Messin dhe dy sulmues para. “Unë mendoj se një lojtar si Messi duhet t’i nënshtrohet markimit personal, ndërsa... 
Etiketat:

Berlusconi: Milani e do Ligën e Kampionëve

Milani do të luajë për Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm, gjithnjë sipas djalit të presidentit Silvio, Pier Silvio Berlusconit. “Unë preferoj Ligën e Kampionëve, do të ishte më mirë se një yll i dytë në fanellë”, theksoi Pier Silvio Berlusconi. Milani dhe Interi do të jenë në luftë të ashpër në vitet në vijim për atë që quhet ‘ylli i dytë në fanellë’, i cili... 

Alegri ia lë merkaton Berluskonit

Trajneri mendon për sezonin e ardhshëm: Besoj te presidenti, sepse di të zgjedhë Masimiliano Alegri, para dorëzimit të trofeut të titullit pas fitores kundër Kaljarit, ka qenë shumë i lumtur: “Gjithë ky entuziasëm, duke nisur që nga parada përmes tifozëve, më duhet ta pranoj se më ka bërë të emocionohem. Por gjëja që më ka bërë më të lumtur është fakti që e kemi mbyllur... 

Berlusconi: Dyert janë të hapura për Kaka’

Pas Gallianit, edhe presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, i hap dyert rikthimit në Milano të Kaka’, lojtarit të Real Madridit. “Është një person i mrekullueshëm dhe do e presim me krahë hapur nëse so të vendosë të rikthehet”, është shprehur presidenti kuqezi. Tashmë, i mbetet futbollistit brazilian të vendosë nëse do të transferohet tek Chelsea apo do të rikthehet tek Milan. Berlusconi... 

Galliani: Berlusconi meritor për Scudetton

Shefi ekzekutiv i Milanit, Adriano Galliani, do t’ia dedikojë Scudetton presidentit të klubit, Silvio Berlusconi, sepse ai është meritor për politikat investuese te Rossonerët. Kuqezinjtë janë vetëm një pikë larg titullit të kampionit të Italisë, të cilin do ta fitojnë pas shtatë vitesh, ndërsa për ta fituar këtë pikë kanë tri javë në dispozicion. “Scudetto po vjen falë... 

Milani nis “operacionin” për kthimin e Kaka

Fjalët e Silvio Berlusconit se ëndërron ta shohë Cristiano Ronaldon me fanellën e Milanit, duket se janë një maskim për rikthimin e brazilianit Ricardo Kaka në San Siro. Javën e kaluar shefi i Milanit shprehu dëshirën e tij për transferimin e portugezit, i cili i kushtoi Real Madridit 94 milionë euro, ndërsa burime të Goal.com thonë se planet e Berlusconit janë që ta kthejë Kakanë... 

Berlusconi: Hodha para kot për Ibrën

Për presidentin e Milanit, Silvio Berlusconi, kartoni i kuq që Ibrahimovic morri gjatë Fiorentinës ishte si ajo pika e ujit që bën gotën të derdhet. ”Eurosport”, duke iu referuar një njeriu të afërt të Kryeministrit, shkruante se në nervozizëm e sipër, Berlusconi komentoi pas marrjes së kartonit të kuq se “mbase kam gabuar që shpenzova para për të”. Ndonëse suedezi ka luajtur... 

Ronaldo lojtar i Milanit

Ëndërr apo realitet? Deklarata e të martës dhënë nga Silvio Berlusconi, se ai dëshiron ta transferojë te Milani asin e Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka bërë bujë të madhe nëpër mediumet angleze, italiane dhe spanjolle. Megjithatë, është Adriano Galliani ai që është përkujdesur për të hedhur benzinë në zjarrin e spekulimeve, duke thënë: “Për merkato do t’iu flas vetëm... 

Berlusconi: Dua që Cristiano Ronaldo të luajë për Milanin

Tifozët kuqezinj mund të ëndërrojnë me sy hapur. Jo vetëm për titullin kampion që duket shumë më afër pas fitores ndaj Interit, por edhe për një kampion të madh: Cristiano Ronaldon. Silvio Berlusconi, presidenti i Milanit, i ka thënë miqve të tij të ngushtë: “Dua që Cristiano Ronaldo të luajë për Milanin.” “Jam i dashuruar me Milanin dhe nuk do tërhiqem asnjëherë prapa...