Home » Posts tagged with "Serinë A"

“Ndizet” merkato në Serinë A

Roma rikthehet në qëndër të merkatos së dimrit, pavarësisht se drejtuesit më të lartë të shopqërisë u shprehën kundër lëvizjeve të bujshme në dritaren e dimrit. Sektori më delikat i skuadrës së Zeman gjatë fazës së parë ishte mbrojtja dhe kjo e detyron Walter Sabatinin të mendojë për një lojtar me peshë në repartin e tërhequr.  Read More →
Etiketat:

Thiago Silva: Milan meriton titullin

Thiago Silva është i bindur se Milani do të fitojë titullin kampion në Serinë A italiane. “Duhet të fitojmë këtë titull sepse kemi qenë gjithnjë në krye dhe kjo nuk është e lehtë në Itali. Do të luftojmë me Napolin dhe Interin, por meritojmë të fitojmë sepse deri këtu kemi punuar mirë”, shprehet Thiago Silva në një intervistë për Sky Sport 24. Përsa i përket karrierës... 

Moratti: Kam besim tek Benitez

Presidenti i Interit, Massimo Moratti, nënvizon se ka besim të plotë tek trajneri Rafael Benitez, edhe pse ekipi zikaltër ndodhet 10 pikë larg Milanit të vendit të parë në Serinë A. “Kam besim tek Benitez dhe në Botërorin e Klubeve pres që të bëjë kthesën duke fituar këtë trofe. Kjo fitore do na bënte t’i shikonim gjërat ndryshe”, u shpreh Moratti në një intervistë për... 

Eto’o dënohet tre javë

Sulmuesi i Interit nuk do të luajë tre ndeshjet e radhës në Serinë A për goditjen me kokë ndaj një lojtari kundërshtar në ndeshjen ndaj Chievos. Gjyqtari sportiv ka skualifikuar për tre ndeshje Samuel Eto’o me anë të provës televizive, pas goditjes me kokë ndaj Cesar të Chievos. Gjithashtu sulmuesi kamerunez duhet të paguajë edhe një gjobë prej 30 mijë eurosh.  Read More →

Colombo: Te Juventusi është një futbollist gay

Një rrëfim “shokues” i Paolo Colombos, gazetarit sportiv homoseksual në Itali, i cili, i ftuar në “Chiambretti Night” në Canale 5, të martën në mbrëmje, ka rihapur temën e ekzistencës së futbollistëve gay në Serinë A italiane. “Te Juventusi është një homoseksual që luan midis mesfushës dhe sulmit dhe është titullar”, deklaroi ai, për të shtuar se një tjetër homoseksual... 

Roma barazon me Cezenën

Ka filluar edhe kampionati italian për sezonin 2010-2011. Roma është ndalur në këtë javë të parë nga Cezena në “Olimpico” në një barazim pa gola 0-0. Eshtë këmbëngulëse skuadra e Ranierit e cila kërkon golin në cdo mënyrë, por nuk mbetet më pas Cezena e Erjon Bogdanit e cila edhe pse në transfertë guxonte jo vetëm të mbrohej por edhe të tentonte golin me sulmuesin shqiptar....