Home » Posts tagged with "Sergio Ramos"

Humbja nga Valencia do ta bëjë më të fortë Realin

Sergio Ramos thotë se humbja e Real Madridit nga Valencia pas 22 fitoreve radhazi, nuk ka qenë e lehtë, porse sipas tij, ajo do t’i bëjë edhe më të fortë Los Blancos. Mbretërit kaluan në epërsi përmes Cristiano Ronaldos, por në pjesën e dytë Antonio Barragan dhe Nicolas Otamendi rezultatin në favor të Los Che. “Jam i mërzitur që humbëm tri pikë dhe serinë e fitoreve, por liga... 

Ramos: Ishte një ditë e veçantë

Mbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos, ka thënë se është i lumtur që ka fituar trofeun e Kupës së Klubeve të Botës. ‘Los Blancos’ mbrëmë mundën San Lorenzon (2-0), në finalen e Kupës së Kubeve të Botës, ndërsa Ramos shënoi në gol ashtu siç bëri në finalen e Ligës së Kampionëve. Mbrojtësi spanjoll tha se është një ditë e veçantë për gjithë skuadrën madrilene.... 

Ramos: Po bëjmë historinë

Mbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos, është i ngazëllyer që është pjesë e Real Madridit, skuadër kjo që po mahnit në këtë sezon të garave. ‘Los Blancos’ sezonin e kaluar fituan trofeun e dhjetë të Ligës së Kampionëve, ndërsa sonte do të luajnë finalen e Kupës së Klubeve të Botës, kundër San Lorenzo. Mbrojtësi spanjoll thotë se është i lumtur që luan për një... 

Filloni të mendoni si do të duket trofeu i KBK në duart e lojtarëve të Realit

Cruz Azul ishte thjeshtë një viktimë e Real Madridit në gjysmëfinale të Kupës së Botës për Klube. Mbretërit triumfuan me rezultat 4-0 në Stade de Marrakech, në Marok (ku po zhvillohet ky turne). Goli i parë ishte shumë i thjeshtë – Toni Kroos harkoi në zonë, ndërsa Sergio Ramos kërceu për të shënuar (15’). Carvajal depërtoi nga e djathta dhe ktheu një top të bukur për... 

Sergio Ramos bën shqiponjën pas golit të mbrëmshëm

Sergio Ramos ka festuar golin e mbrëmshëm ndaj Cruz Azul duke formuar shqiponjën dy krenare me duar. Ylli i Real Madridit shënoi njërin nga katër golat e fitores 4-0 në gjysmëfinalen e Kupës Botërore të Klubeve. Dhe pasi festoi golin e ti me bashkëlojtarët tjerë, dhe pasi falënderoi Toni Kroos për asistimin, Ramos ka bërë me duar shqiponjën duke e shfaqur atë shumë hapur, edhe... 

Sergio Ramos: Sa të pafat ishim kundër Espanyolit

Sergio Ramos beson se fati i braktisi Mbretërit në barazimin prej 2-2 kundër Espanyolit. Madrilenët ishin duke kryesuar me rezultat 2-1 deri në minutën e 87-të, kur pas një tollovie në zonë, nga afërsia shënoi Albin.Barazimi nuk pati lidhje me qëndrimin tonë, ne prej minutës së parë e kemi kërkuar golin e fitores”.  Read More →
Etiketat:

Sergio Ramos: Pse nuk gabojnë gjyqtarët për neve

Mbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos, është ankuar duke thënë se Los Blancos vazhdimisht kanë qenë pre e gabimeve të gjyqtarëve këtë sezon, duke pohuar se ata janë dëmtuar në më shumë se një ndeshje. “Ishte një gol dhe më dhemb pse u anulua për pozicion jashtë loje edhe pse në fund ne përsëri fituam”.  Read More →
Etiketat:

Ramos prioritet i Villas-Boas

Bosi i Chelseat, Andres Villas-Boas dëshiron ta testojë rezistencën e Real Madridit duke bërë ofertë për mbrojtësin Sergio Ramos. AS njofton se Ramos është shndërruar në top prioritet nga Villas Boas, i cili mendon se krahët e mbrojtjes kanë mbetur më fragjilë që pas largimit të Ancelottit. Chelsea gjatë këtyre ditëve duket se është ‘çmendur’, pasi sipas gazetave dhe mediave... 

Ramos është i lumtur te Reali

Agjenti i Sergio Ramosit e ka qartësuar se ai asnjëherë nuk ka thënë se klienti i tij nuk është i kënaqur me mënyrën se si po e trajton Real Madridi. Vëllai dhe agjenti i mbrojtësit të krahut, Rene Ramos, ishte cituar gjatë të dielës të ketë thënë se 25-vjeçari meritonte trajtim më të mirë në Bernabeu dhe se nuk e kishte mohuar mundësinë e largimit të spanjollit nga Los... 

Shkëmbim Maicon-Ramos

Nënkampioni i Spanjës, Real Madridi, është duke e menduar një shkëmbim të mbrojtësve Sergio Ramos dhe atij të Interit, Maicon. Mourinho dëshiron që të punojë përsëri me Maicon, me dëshirën për ta sakrifikuar edhe Ramosin për ta bërë transferin funksional. Vet Serigo Ramos është duke e shqyrtuar të ardhmen e tij te Real Madridi pas ultimatumit vënë klubit. Mourinho dëshiron...