Home » Posts tagged with "Sergio Busquets"

Busquets: Barcës i mungojnë lojtarët fizik

Sergio Busquets mendon se Barcelona është fizikisht e dobët, pas disfatës së tyre 1-0 nga Real Sociedadi gjatë të dielës. Një autogol me kokë i Jordi Alba pas harkimit në zonë nga Sergio Canales bëri që Blaugranët ta fillojnë me disfatë vitin e ri, derisa edhe një herë pësuan gol nga ndalimet. Edhe pse falë një loje që kombinonte topin në fushë (jo lojë ajrore) Barca gëzoi... 

Busquets luan në finale

Mesfushori i Barcelonës, Sergio Busquets, do të jetë në finalen e Ligës së Kampionëve kundër Manchester Unitedit, pasi që ai ka dalë i pastër nga akuza për racizëm ndaj mbrojtësit të Real Madridit, Marcelo. Los Blancos publikuan një video nga gjysmëfinalja e Ligës së Kampionëve duke thënë se Busquets e kishte quajtur Marcelon “majmun” dhe e kishte mbuluar gojën që të mos... 

Busquets të suspendohet pesë ndeshje

UEFA do ta dënojë me pesë ndeshje moslojë mesfushorin e Barcelonës, Sergio Busquets, pas simulimeve dhe gjesteve raciste në ndeshjet ndaj Real Madridit, njofton Rac 1. Uefa ka konfirmuar në faqen zyrtare se ka hapur procedurë disiplinore ndaj Sergio Busquets pas provave të ofruara nga Real Madridi mbi simulimet dhe sjelljet raciste të mesfushorit të Barcelonës ndaj futbollistit të Real... 

Busquets: Ekipi më i mirë nuk fiton gjithmonë

Mesfushori i Barcelonës, Sergio Busquets, beson se ekipi i tij ishte më i mirë në finalen e Kupës së Mbretit. Real Madridi fitoi Kupën falë një goli të shënuar nga Cristiano Ronaldo në lojën shtesë të ndeshjes. “Kështu është futbolli, s’ka më shumë shpjegime: ndonjëherë ekipi më i mirë nuk fiton. Gjëja e vetme që mund të bëjmë është të mësojmë, vlerësojmë situatën... 

Busquets vazhdon kontratën me Barcën

Barcelona ka pohuar se Sergio Busquets ka nënshkruar marrëveshje të re katërvjeçare, e cila skadon në qershor të vitit 2015. “Mesfushori i Barcelonës, Sergio Busquets, mëngjesin e sotëm ka nënshkruar marrëveshje të re e cila do ta mbajë atë në klub deri në vitin 2015. Klauzola blerëse tash është rritur nga 80 milionë në 150 milionë euro”, thuhet në deklaratën e Barcelonës. 22-vjeçari... 

Busquets: Barcelona nuk ka nevojë për përforcime

Sergio Busquets mendon se Barcelona ka ekip mjaft të mirë dhe nuk ka nevojë të përforcohet edhe më shumë këtë afat kalimtar. Busquets, i cili ishte startues për kombëtaren e Spanjës në triumfin e tyre historik në Kupën e Botës, nuk beson se ekipi ka nevojë për përforcime të reja në repartin e mesfushës. “Fakti se Toure është larguar nuk do të thotë asgjë, pasi ka bashkëlojtarë...