Home » Posts tagged with "Sepp Blatter"

Princi Ali kandidat për president të FIFAs

Princi Ali Bin Al Hussein nga Jordani ka zbuluar se ai do ta rivalizojë presidentin aktual, Sepp Blatter, për pozitën e të parit të FIFAs. Presidenti i Federatës së Futbollit të Jordanisë, i cili është edhe zëvendës-presidenti i FIFAs, shihet si një reformues i sinqertë dhe shpreson që zgjedhja e tij t’i japë fund korrupsionit në organizatën më të lartë të futbollit botëror. “Unë... 

Sepp Blatter në Serbi: Pranojeni Kosovën!

Shkoi në Serbi dhe ‘shteri’ zërin për Kosovën. Presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter, kërkoi në Beograd që Serbia të mos e pengojë Kosovën që të zhvillojë ndeshje miqësore. Gjatë vizitës në këtë vend, ai u takua me kryetarin e Federatës së Futbollit të Serbisë (FSS), Tomislav Karaxhiq dhe kryeministrin Ivica Daçiq. Gjatë një bisede me këtë të fundit, Blatter ripërsëriti... 
Etiketat:

Sepp Blatter pro teknologjisë në fushë

Presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter gjatë një interviste për “Sky”, foli për temat e nxehta të futbollit botëror. “Teknologjia në fushë është e domosdoshme, pas golit fantazëm të shënuar nga Lampard në ndeshjen Gjermani-Angli në vitin 2010 do të ishte çmenduri të mos e përdorësh. Bastet?  Read More →
Etiketat:

FIFA, pas 24 orësh zgjedhjet, Anglia kërkon shtyrjen

Blater kandidati i vetëm, Federata angleze kërkon shtyrjen e zgjedhjeve dhe ndërhyrjen e një organi kontrollues Gjenevë (Zvicër)- Mungojnë vetëm njëzetekatër orë nga votimi për presidencialet e Fifa, por përshtypja që krijohet është që nga një moment në tjetrin mund të ndodhë gjithçka, duke sjellë në skenë skenarë të rinj. Ndërkohë, Anglia kërkon shtyrjen e votimeve, më... 
Etiketat: ,

Blatter: FIFA s’është në krizë

Presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter deklaroi se institucioni që ai drejton nuk ndodhet në krizë, pavarësisht dëmtimit të imazhit të tij nga akuzat për korrupsion të hedhura së fundmi ndaj tij dhe në prag të zgjedhjeve për kreun e federatës botërore të futbollit. “Futbolli nuk është në krizë. Ndodhemi vetëm përballë disa vështirësive”, tha Blatter. Më tej, kreu i FIFA-s komentoi... 
Etiketat: ,

Blatter: FIFA është jeta ime

Stabilitet, vazhdimësi dhe besueshmëri janë pikat themelore të programit të presidentit në ikje të FIFA-s, Sepp Blatter në kuadër të zgjedhjeve të 1 qershorit. Blatter i ka dërguar një letër federatave të cilave u kërkon mbështetjen për rizgjedhjen në krye të federatës ndërkombëtare. “Futbolli është jeta ime, FIFA është jeta ime”, shkruan Blatter duke theksuar vullnetin... 
Etiketat: ,

Blatteri e mbron Terryn

Nuk thonë kot se miqtë e vërtetë njihen në ditët më të vështira. Kapiteni i Chelseas, John Terry, tash e sa ditë kalon ditët më të sikleshme të karrierës së tij si futbollist. Skandali seksual me gruan e ish-shokut të tij ka marrë dheun dhe Terryn e ka futur në pozitë të pakëndshme. Dihet se Terryt para disa ditësh përzgjedhësi Capello ia hoqi shiritin e kapitenit të kombëtares...