Home » Posts tagged with "Sebastian Fetel"

Vettel fiton edhe në Malajzi

Dy gara dhe dy fitore për Sebastian Vettel në këtë sezon të ri të Formulës 1. Gjermani i skuadrës Red Bull ka dominuar edhe në garën e Malajzisë, të cilën e startoi nga vendi i parë. Vettel bëri një start mjaft të mirë duke mbajtur pas Hamilton e dy makinat Renault të cilat u afruan ndjeshëm por vetëm në start. Kampioni i botës tregoi edhe në këtë fundjavë se edhe pa...