Home » Posts tagged with "Samir Nasri"

Nasri: Isha afër Mannchester United

Mesfushori francez Samir Nasri ka zbuluar se ishte afër transferimit në Manchester United në vitin 2011. Por, në fund duket se rivaliteti i Manchesterit me Arsenalin ia ndaloi një gjë të tillë, siç tregon edhe vetë lojtari. “U takuam me Alex Ferguson në Paris, në një vend të fshehtë, që të mos ketë thashetheme”, deklaroi ai për BeIn Sports, transmeton koha.net. “Por kishte... 

Samir Nasri: Nuk kemi pasur zemër ndaj Anglisë

Mesfushori i Francës, Samir Nasri, ka thënë se Trikolorët kanë pasur zemër për të mposhtur Ukrainën, por nuk kanë pasur zemër ndaj Anglisë të hënën. “Ne vërtet kemi pasur mentalitet tjetër në ndeshjen e parë. Ukraina nuk arriti të luajë mirë. Kanë mundur të jenë edhe 200 mijë tifozë ukrainas në stadium, por ne kemi dashur fitoren dhe s’ka pasur kush të na ndalë”.  Read More →
Etiketat:

City afër transferimit të Nasri dhe Clichy

Manchester City raportohet se është afër t’ia marrë Manchester United nga dora mesfushorin e Arsenalit Samir Nasri. Mesfushori është lidhur me një largim nga Emirates këtë verë, ndërsa destinacioni i tij i ardhshëm është përfolur Manchester United. Megjithatë duket se rivali lokal i Djajve të Kuq, City, ka bërë hapa më konkret në transferimin e francezit. Sky Sports bën të... 

Barcelona, 65 milionë euro për Fabregasin dhe Nasrin

Kampioni i Evropës, Barcelona është duke bërë gati një ofertë të re për dyshen e Arsenalit, Cesc Fabregas dhe Samir Nasrin. Katalonasit ka kohë që dëshirojnë ta shohin Fabregasin në “Kamp Nou”, por të gjitha përpjekjet e tyre deri tash kanë dështuar. Skuadra e Pep Guardiolës, nuk e ka në plan të heq dorë nga kapiteni i “topçinjve”, por kësaj radhe “Blaugranët”,... 

City i gatshëm t’ia plotësojë dëshirat Nasrit

Manchester City është duke e planifikuar hedhjen në sulm për mesfushorin e Arsenalit, Samir Nasri, pasi sheikët kanë shprehur gatishmërinë për t’ia plotësuar kërkesat francezit. Daily Star Sunday pohon se vetëm City, Manchester United dhe Chelesa mund të përmbushin kërkesat e Nasrit prej 90 mijë funtesh në javë. Nasri aktualisht fiton 70 mijë funte në javë dhe drejtuesit e Arsenalit... 

Nasri bisedon vetëm me Arsenalin

Samir Nasri mund të vazhdojë kontratën e tij me Arsenalin, ka bërë të ditur menaxheri i tij, Alain Migliaccio. Përfaqësuesi i mesfushorit francez konfirmoi se klienti i tij është në bisedime me klubin rreth vazhdimit të qëndrimit në Emirates Stadium. “Dua të sqaroj se nuk ka ngecje me Arsenalin në bisedime rreth kontratës së re dhe ne do të takohemi sërish me trajnerin Wenger.... 
Etiketat: ,

Interi favorit për Nasrin

Mesfushori i Arsenalit, Samir Nasri, është duke u lidhur me një kalim te gjiganti italian, kampioni i botës për klube, Interi. Sunday Mirror pohon se Nasri pritet që të shitet nëse Arsenali nuk arrin t’ia rinovojë kontratën. Dhe koha po kalon, ndërsa nëse Arsenali nuk procedon me rinovimin atëherë mund të ndodhë që francezi të jetë lojtar nerazzur sezonin e ardhshëm për një... 
Etiketat: ,

“Zonja e Vjetër”, 23 milionë euro për Nasrin

Katër skuadrat e mëdha evropiane Inter, Barcelona, Çelsi dhe Bajern Munih, do të jenë në “luftë” me Juventusin për të transferuar sulmuesin e Arsenalit, francezin Samir Nasrin. Mediat italiane të enjten raportojnë se “Zonja e Vjetër”, dëshiron që gjatë merkatos së verës ta sjellë në Torino talentin francez, të cilit në vitin 2012 i skadon kontrata me “topçinjtë”. Juve... 

Nasri largohet nga Arsenali

Mesfushori i Përfaqësueses së Francës, Samir Nasri mund të largohet nga skuadra e Arsenalit në fund të këtij edicioni, shkruan “Daily Mirror” të hënën. Nasri 23-vjeçar ka kontratë me Arsenalin deri në qershorin e vitit të ardhshëm dhe ka kërkuar të largohet pasi nuk është i kënaqur me kushtet e ofruara në kontratën e re. Për Nasrin tashmë interesim ka shprehur skuadra... 
Etiketat: ,

Nasri dëshira e parë e Morattit

Kampioni evropian Inter, ka nisur të mendoj për sezonin e ardhshëm edhe pse ky aktuali ende nuk ka përfunduar. Sipas mediave në Apenine shoqëria e presidentit Moratti, po mendon seriozisht që në Guiseppe Meazza, ta sjellë mesfushorin e Arsenalit, Samir Nasri për të cilin ka të gatshme 35 milionë euro. Vetë francezi muaj më parë kishte deklaruar se mund të largohet nga Londra nëse...