Home » Posts tagged with "Sabit Hadzic"

Zyrtare: Sigal Prishtina me trajner të ri

Pasi shkarkoi trajnerin boshnjak, Sabit Hadzic, klubi i basketbollit Sigal Prishtina ka gjetur zëvendësimin e tij. Bëhet fjalë për trajnerin maqedonas, Marjan Iliesvski, i cili tani e tutje do t’i udhëheq “Plisat”. “Ju njoftojmë se KB SIGAL Prishtina ka arritur marrëveshje me trajnerin e mirënjohur Marjan Ilievski i cili së fundmi ishte trajner i KB Liria nga Shkupi, ekip me të cilin... 

Sigal Prishtina nuk vazhdon kontratën me trajnerin Sabit Hadzic

Klubi më i trofeshëm në basketbollin kosovar, Sigal Prishtina, ka njoftuar sot se nuk e ka vazhduar kontratën e bashkëpunimit me trajnerin Sabit Hadzic. Në vazhdim mund ta lexoni komunikatën e lëshuar nga klubi në faqen zyrtare në Facebook: “Ju njoftojmë se KB SIGAL Prishtina dhe trajneri Sabit Hadzic janë pajtuar që të mos vazhdohet kontrata deri në fund të sezonit. Ne e falenderojmë...