Home » Posts tagged with "RTV 21"

Sot fillon stinori pranveror në basketboll

Këtë të shtunë do të rifillojnë garat në BKT Superligën e Kosovës në Basketboll. Kryendeshja e kësaj jave është mes Pejës dhe RTV 21, që do të luhet në palestrën ‘Karagaç’ të Pejës, me fillim nga ora 20:00. Peja është lidere e BKT Superligës me 27 pikë, sa i ka edhe Sigal Prishtina në pozitën e dytë. RTV 21 që po debuton këtë edicion në elitë, renditet në pozitën... 
Etiketat: , ,

Peja më e përforcuara

Në basketbollin kosovar ka përfunduar afati kalimtar. Klubet kanë shfrytëzuar maksimalisht kohën për përforcime. Klubi më përforcuar është Peja që ka angazhuar pesë basketbollistë – katër vendas dhe një të huaj. KB ”PEJA” 1. Alban Veseli nga Sigal Prishtina 2. Artin Gashi nga Sigkos Bashkimi 3. Muhamed Hasani nga Sigal Prishtina 4. Samir Shaptahoviq nga Sigkos Bashkimi 5. Zoran...