Home » Posts tagged with "Romën"

Aquilani: Nuk e kam tradhtuar askënd

Mesfushori i Juventusit, Alberto Aquilani, ka deklaruar se ai kurrë nuk e ka tradhtuar Romën. “Fakt është që Juventusi ma dha rastin për t’u rikthyer në Itali dhe unë e shfrytëzova atë. Nuk ishte vendim i lehtë ky, sepse Juventusi ka mesfushorë të mëdhenj”. “Shumë gjëra të padrejta ishin shkruar. Roma më shiti për një çmim të lartë edhe pse e ka ditur se unë doja të... 

Pizarro: Nuk mund ta shpjegojmë fillimin e dobët

Mesfushori i Romës, David Pizarro, thotë se ai nuk mund ta shpjegojë fillimin e dobët të sezonit për Romën. “Ne dukemi të humbur në fushë, por ne kemi nevojë të përmirësohemi për të ndihmuar Ranierin. Ne kemi aftësi për të nxjerrë veten nga ky moment i vështirë. E kemi nxjerrë veten nga pozita të tilla edhe më herët dhe do ta bëjmë përsëri”. “Është... 

Chelsea vështron situatën e Mexes

Chelsea vazhdon të mbajë nën vështrim negociatat e Philippe Mexes me Romën, shkruan e përditshmja angleze Daily Mail. Mbrojtësi i qendrës aktualisht është në vitin e fundit të kontratës së tij me klubin italian dhe ende nuk ka nënshkruar vazhdimin e kontratës që do ta mbajë atë në Olimpico edhe pas fundit të këtij sezoni. 28-vjeçari ishte vetëm një pjesë periferike e kampanjës... 

Ranieri: Ishim me fat

Menxheri i Romës, Claudio Ranieri, thotë se ata ishin me fat që arritën të shënojnë fitore në Ligën e Kampionëve ndaj Cluj. Philippe Mexes dhe Marco Borriello shënuan për të ndihmuar Romën të shënojë fitore 2-1 në Olimpico. “Jam i kënaqur me paraqitjen, që ishte e rëndësishme pas fitores ndaj Interit. Ne luajtëm shumë mirë dhe e dija se do të kemi vështirësi, andaj e kemi... 

Bayerni mposht Romën

Bayern Munichu e ka mposhtur Romën me rezultat 2-0 në njërën nga ndeshjet kryesore të xhiros së parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Pas një pjese të parë pa gola, epërsia për bavarezët erdhi në minutën e 79-të kur pas një asistimi të Daniel van Buyten, Thomas Mueller mposhti portierin Julio Sergio. Fitoren e vendasve e vulosi sulmuesi gjerman Miroslav Klose me golin... 

Baseli në grup me Bayernin

Kampioni i Zvicrës, Baseli, me të cilën luajnë katër shqiptarë: Xherdan Shaqiri, Beg Ferati, Granit e Taulant Xhaka, do të bëjë pjesë në grup E me gjigantin e futbollit gjerman, Bayernin, Romën e Kluzh. Xherdan Shaqiri në ditën e mërkurë deklaroi se në grup e dëshiron Bayernin, dëshirë e cila iu bë realitet. Për Baselin e shqiptarëve nuk do të jetë e panjohur edhe Roma, skuadër... 

Edhe Weder interesohet për Baptistan

Sipas mediave italiane, Werder Bremen është duke monitoruar nga afër situatën e sulmuesit brazilian Julio Baptista, i cili është nën kontratë me Romën. La Repubblica shkruan se ekipi nga Bundesliga është në kërkim të përforcimeve në repartin e sulmit pas pasigurive rreth të ardhmes së Hugo Almeida dhe Markus Rosenberg, dhe trajneri Thomas Schaaf supozohet se e sheh Baptistan si opsion. Ish-ylli...