Home » Posts tagged with "Roma"

Pas magjisë së Tottit, Garcia e quan gjeni

Francesco Totti është quajtur gjeni nga trajneri Rudi Garcia, për paraqitjen e tij mbresëlënëse në derbin ndërmjet Romës dhe Lazios. Biancocelestët krijuan epërsi të dyfishtë përmes Stefano Maurit dhe Felipe Andersonit, mirëpo kapiteni ikonik realizoi dy gola për t’i bërë krenarë Giallorossët. Ai madje bëri një ‘selfie’ festiv pas golit të bukur të barazimit. Trajneri... 
Etiketat: , ,

Totti e feston golin me selfie me tifozët

Kapiteni i Romës, Francesco Totti, e ka festuar në mënyrë të veçantë golin e tij të barazimti ndaj Lazios në derbin e madh lokal të Serie A. Roma dhe Lazio janë takuar në Stadio Olimpico për derbin e kësaj jave. Pasi shënoi golin e bukur të barazimit, Totti e mori telefonin e tij dhe bëri një selfie me tifozët.  Read More →

Roma fiton me një gol kontradiktor

Davide Astori ka shënuar golin e vetëm të ndeshjes, derisa Roma ka filluar me këmbë “të mbarë” vitin 2015 duke shënuar fitore në udhëtim te Udinese. Edhe pse Udinese u tregua shumë rezistente, pavarësisht pak rasteve të krijuara, ishin Giallorossët ata që treguan më insistues në ndeshje duke krijuar disa raste në të dyja pjesët e takimit. Megjithatë, ndeshja në fund... 
Etiketat: , ,

Totti dhe Inzaghi, shembuj për Menez

Jeremy Menez thotë se ikona e Romës, Francesco Totti, dhe trajneri i Milanit, Filippo Inzaghi, janë dy lojtarët të cilët ai i merr për model në karrierën e tij. “E njoh Tottin mirë. Për mua ai është një shembull. Ai është një lojtar i shkëlqyeshëm, si disa që kam parë në karrierën e time”. “Po, do të më pëlqente të arrij sa ai (Inzaghi), çdo ditë përpiqem. Dua të... 

Ibra: Nuk shkoj te Roma

Sulmuesi i Paris Saint-Germainit, Zlatan Ibrahimovic, ka përgënjeshtruar njoftimet se mund t’i bashkohet Romës. Gazetat suedeze kanë shkruar se 33-vjeçari planifikon të kthehet në Serie A, mirëpo ai thotë se nuk e ka në plan të largohet nga Parc des Princes, njofton Telegrafi. “Nuk do të kthehem në Serie A. Dikush ka folur për këtë, dikush tjetër madje e ka bërë lajm, por nuk... 

Totti: Lufta për titull, shumë e hapur

Kapiteni i Romës, Francesco Totti, thotë se lufta për titull është më e hapur se kurrë. Roma aktualisht është prapa Juventusit me tri pikë më pak dhe kapiteni romak është i bindur se lufta për titull është më e hapur se kurrë. “Ne nuk kemi qenë në gjendje që të mbyllim këtë sezon me fitore, pasi ndeshja ndaj Milanit nuk shkoi si deshëm ne. “Do të jetë një luftë e hapur... 
Etiketat: ,

Totti: Do të luftojmë për Scudetto deri në fund

Francesco Totti thotë se Roma do të luftojë me Juventusin deri në fund të sezonit në garën për titullin e Serie A këtë sezon. Giallorossët të shtunë barazuan pa gola ndaj Milanit, derisa Juventusi fitoi të enjten duke kryesuar kështu tabelën e Serie A me tre pikë në prag të festave të fundvitit. “Pushoni të qetë, Roma nuk do të dorëzohet deri në fund”, ka deklaruar Totti... 

Milani është në rrugën e duhur

Filippo Inzaghi, trajner i Milanit, ka thënë se është i lumtur me lojën dhe barazimin e skuadrës së tij kundër Romës. Roma dhe Milani mbrëmë luajtën pa gola në derbin e xhiros së 16-të të Serisë A. Tekniku i ‘Rossonerëve” tha se skuadra e tij luajti mirë në dy ndeshjet e fundit kundër Napolit dhe Romës. “Unë jam i lumtur me lojën që treguam kundër Napolit dhe Romës.... 
Etiketat: , ,

​Garcia: Barazimi me Milanin, një hap prapa

Trajneri i Romës, Rudi Garcia, ka thënë se barazimi me Milanin është një hap prapa në garën për titull të kampionit. Roma nuk ka mundur të marrë më shumë së nja barazim pa gola kundër Milanit, takim ky i zhvilluar mbrëmë në ‘Olimpico’ të Romës. Tekniku francez që drejton ‘romakët’, tha se skuadra e tij kishte mundësi të shënojë gol, por ai mendon se Milani kishte... 
Etiketat: , ,

Milani pengesë për Romën (Video)

Roma dhe Milani kanë luajtur pa gola në Olimpico, në ndeshjen e javës së 16-të në Serie A. Giallorossët ishin skuadra më e mirë ne pjesën e parë, mirëpo Rossonerët u treguan të fortë në fazën defensive duke e mbajtur portën të paprekur. Një moment kundërthënës në gjysmën e parë ishte prekja e topit me dorë nga De Jong pas goditjes së Gervinhos, mirëpo arbitri këtë nuk... 
Etiketat: ,