Home » Posts tagged with "Robinho"

Robinho: Dua të qëndroj

Sulmuesi i Milanit, Robinho, e ka bërë të qartë se ai nuk dëshiron të largohet nga klubi, përkundër spekulimeve që e lidhin atë me një rikthim në Brazil gjatë janarit. “Jam i lumtur që jam këtu për ditëlindjen time të 29-të dhe jam tepër i kënaqur me klubin, shpresoj t’i pres edhe pesë-gjashtë ditëlindje tjera në këtë klub”. “Dhurata më e mirë do të ishin tri pikë... 
Etiketat:

Robinho, në Flamengo pas Vitit të Ri

Robinho nuk do të transferohet në Brazil para Vitit të Ri. Për këtë ka siguruar zëvendës presidenti i Milanit, Adriano Galliani, i cili ka folur për transferimin e mundshëm të sulmuesit brazilian tek Flamengo. “Nuk mund të mbyllet asnjë marrëveshje me Flamengon para 2 janarit, kur udhëheqësia e re e klubit brazilian do ta marrë komandën. Deri atëherë, mund të paraqiten klube... 
Etiketat:

Robinho: Ekipi më i mirë u eliminua

Ylli i Brazilit, Robinho beson se ekipi i tij luajti më mirë se sa Paraguai, pavarësisht se u eliminua nga Copa America. Brazilianët u mposhtën në penalti nga Paraguai pasi ndeshja çerekfinale e garës përfundoi me barazim pa gola,. “Mendoj se kaluam një Copa America shumë të mirë. Ne duhet ta çojmë kokën dhe të ecim më tej. Është për të ardhur keq që nuk jemi kampionë. Ishim... 
Etiketat:

Robinho pendohet për largimin nga Reali

Sulmuesi i Milanit, Robinho, ka pranuar se ai është penduar për mënyrën dhe rrethanat në të cilat u largua nga Real Madridi. Braziliani u largua nga Reali për të kaluar te Manchester City në gusht të vitit 2008. Sidoqoftë, Robinho thotë se vendimi për t’u larguar ishte i drejtë edhe pse pendohet, pasi atëkohë kishin filluar tratativat për Cristiano Ronaldon. “Unë kam dy gjëra... 
Etiketat: ,

Robinho: Milanit nuk i duhen sulmues

Sulmuesi i Milanit, Robinho, thotë se ekipi i tij nuk ka nevojë për përforcime në fazën e sulmit. “Një gjë është e sigurt dhe ajo është se ne nuk kemi nevojë për sulmues të rinj”. “Ne tashmë kemi shumë opsione dhe mos harroni se Pippo Inzaghi do të kthehet. Ai nuk plaket kurrë”, ka thënë braziliani përLa Gazzetta dello Sport. Sipas tij, në sezonin e ardhshëm dyshja sulmuese,... 
Etiketat: ,

Robinho: Do të shënoj në derbi

Sulmuesi i Milanit, Robinho, është i gatshëm ta ndëshkojë Interin në derbin e të shtunës mes rivalëve lokalë të Kampionati italian. “Do të jetë e këndshme të luaj kundër Julio Cesarit, sepse dua të shënoj kundër tij, do të jetë hera ime e parë”. “Por çfarëdo që ndodh, do të jetë një ndeshje e shkëlqyer. Shpresojmë për fitore dhe unë do të bëj gjithçka që mundem... 
Etiketat: ,

Robinho: Pato është një lojtar i shkëlqyer

Sulmuesi i Milanit, Robinho ka lavdëruar bashkë-lojtarin e tij, Paton sidomos pas golit të fitores të shënuar në ndeshjen kundër Chievos. Pato shënoi golin e dytë për Milanin në këtë ndeshje pas një depërtimi fantastik në mbrojtjen e Chievos. “Pato është një lojtar i shkëlqyer dhe shënoi një gol të mirë në ndeshjen kundër Cheivos. Unë jam i lumtur për të”, tha Robinho... 
Etiketat: , ,

Allegri i kënaqur me fitoren

Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri është i kënaqur me fitoren e klubit të tij në ndeshjen kundër Chievos. Milani mposhti Chievon me rezultat 2-1 falë golave të shënuar nga Robinho dhe Pato. “Kurrë nuk është lehtë të kontrollohet një ndeshje”. “Ne dështuam në disa çaste por gjëja më e rëndësishme është fitorja e shoqëruar me tre pikë të reja”, tha Allegri për... 

Robinho: Me Milanin, në kohën e duhur

Robinho është i bindur se ai mund të arrijë të fitojë trofe me Milanin këtë sezon. Ish-ylli i Manchester City dhe Real Madrid ka qenë mjaft me ndikim që Milani të pushtojë kreun e tabelës së Serie A. “Erdha te Milani në momentin e duhur, doja të fitoj, Milani dëshironte të fitojë dhe duhet të lajmë deri në vdekje për çdo ndeshje. E kam ditur se do të jetë mirë të luaj... 

Robinho: Me Ibrën mund të fitojmë shumë

Robinho beson se titujt dhe vitrinat e zbrazura Rossonere më nuk do të jenë temë në San Siro, pasi që me një Ibrahimovic në top formë, braziliani beson se Milani është në gjendje të fitojë çdo titull që ekziston. “Mendoj se tani jemi shumë të fortë dhe për të fituar gjithçka ekipi duhet të jetë në formë të mirë. Ibrahimovic? Ai është lojtar i madh dhe ai ka fituar kudo...