Home » Posts tagged with "Roberto Mancini"

Roberto Mançini : Jam trajneri më i mirë në Ligën Premiere

Italiani Roberto Mançini ka deklaruar se aktualisht është trajneri më i mirë në Ligën Premiere, ndërsa ka shtuar se nuk i frikësohet shkarkimit nga zyrtarët e Mançester Sitit. Italiani Roberto Mançini ka deklaruar se aktualisht është trajneri më i mirë në Ligën Premiere, ndërsa ka shtuar se nuk i frikësohet shkarkimit nga zyrtarët e Mançester Sitit.  Read More →
Etiketat:

Roberto Mancini : Cesar ishte i jashtëzakonshëm

Menaxheri i Manchester Cityt, Roberto Mancini, është i zhgënjyer pasi skuadra e tij lëshoi nga dora dy pikë pas barazimit pa gola ndaj QPR. “Ne humbëm dy pikë, kjo është e sigurt. Por sezoni është i gjatë dhe mendoj se nuk mund të them asgjë pasi luajtëm mirë, kishim shanse por nuk shënuam – kaq”.  Read More →
Etiketat:

Mancini: Pse duhet të jemi të turpëruar?

Menaxheri i Manchester Cityt, Roberto Mancini, thotë se nuk ka arsye për t’u ndjerë të turpëruar pasi ata u eliminuan nga garat evropiane këtë sezon. Pasi humbi gjasat për të kaluar në rundin eliminator të Ligës së Kampionëve, City kishte shpresa se do të mund të luante së paku në Europa League, por kampioni i Anglisë u mposht mbrëmë nga kampioni i Gjermanisë, Borussia Dortmund,... 
Etiketat:

Roberto Mancini: Balotelli nuk largohet

Menaxheri i Manchester Cityt, Roberto Mancini, ka hedhur poshtë faktin se klubi e ka shqyrtuar ndonjëherë shitjen e Mario Balotellit. “Jo, nuk është e vërtetë se ai do të largohet. Ai ishte goli i tij i parë sezonal i realizuar dje, por shpresoj se ai mund të rrisë nivelin e paraqitjeve të tij”.  Read More →
Etiketat:

Roberto Mancini i kënaqur me fitoren

Menaxheri i Manchester Cityt, Roberto Mancini, është ndarë i kënaqur me fitoren ndaj Swanseas, pas zhgënjimit së fundmi në Ligën e Kampionëve ndaj Ajaxit. “Në këtë moment pas një disfate në Ligën e Kampionëve është me rëndësi që kemi fituar aq shpejt”. “Në pjesën e parë nuk luajtëm mirë, por ishim të lodhur.  Read More →
Etiketat:

Mancini: Nuk duhet te pesojme 2 gola per ndeshje

Tekniku i Manchester Cityt, Roberto Mancini, kerkon nga skuadra e tij qe te luaje me mire ne mbrojtje, pasi kampionet deri me tani kane pesuar 4 gola ne dy ndeshjet e para te Premier Leagues. Manchester City barazoi ne “Anfield Road” 2-2 ndaj vendasve te Liverpool. Mancini u shfaq mjaft i nervozuar me skuadren e tij per menyren se si u mbrojten ndaj vendasve duke pesuar dy gola nga Srktel dhe Suarez. Por... 

Mancini dëshiron Drogban si zëvendësim të Tevez

Menaxheri i Manchester Cityt, Roberto Mancini, është duke planifikuar t’ia mësyjë Chelseat për sulmuesin Didier Drogba. Daily Star shkruan se italiani ka bërë një listë të gjatë të emrave të cilët dëshiron të zëvendësojnë Carlos Tevez në Eastlands. Në mesin e lojtarëve të cilët janë në planet e Mancinit përveç ikonës së Chelseat, Drogba, janë edhe sulmuesi i Barcelonës,... 

Lavezi zëvendëson Tevezin

Italiani Roberto Mançini që drejton Mançester Sitin, është duke menduar që në gjatë verës ta sjell në ekipin e “qytetit”, sulmuesin e Napolit, Ezkuiel Lavezin, raportojnë mediat britanike. Lavezi, i cili ka shfaqur formë mjaft të mirë në sezonin e fundit tek Napoli, llogaritët si zëvendësues adekuat për sulmuesin Karlos Tevez, i cili sipas të gjitha gjasave do të largohet nga... 

Mancini: E kam ndryshuar mentalitetin e këtij klubi

Roberto Mancini mendon se ai e ka ndryshuar mentalitet e Manchester Cityt, por thotë se ka ende shumë punë për të bërë. Sezoni 2010/11 përfundimisht ka qenë një sezon i suksesshëm për klubin nga Eastlands, që fitoi Kupën FA dhe u kualifikua për në Ligën e Kampionëve. “Gjithmonë kam dashur ta ndryshoj mentalitetin e këtij klubi dhe tash, kjo është bërë. Por ne nuk kemi përfunduar.... 

Mancini kërkon përforcime të reja

Trajneri i Manchester Cityt, Roberto Mancini, ka thënë se klubi gjatë afatit kalimtar të verës duhet të përforcojë ekipin, nëse dëshiron të jetë konkurrent në luftën për titull. Man. City fitoi të shtunën FA Cup, që ishte trofeu i parë i klubit pas 35 vjetëve, ndërsa javën e kaluar siguroi vendin e katërt dhe kualifikimin për në Ligën e Kampionëve. Por ky sukses, siç transmetojnë...