Home » Posts tagged with "Roberto Mancini"

Mancini mund t’i bashkohet PSG-së?

Roberto Mancini raportohet se ka një klauzolë në kontratën e tij me Interin, e cila e lejon atë të largohet për t’iu bashkuar Paris Saint-Germain. Mancini zëvendësoi Walter Mazzarrin në stolin Nerazzurr në nëntor dhe e ka çuar klubin gjashtë pikë larg pozitës së tretë që dërgon në Ligën e Kampionëve. Megjithatë, sipas RMC Sport, trajneri ka një pikë në kontratën e tij... 

Mancini: Shaqiri nuk është i gatshëm të luajë as 30 minuta

Trajneri i Interit, Roberto Mancini, ka thënë se ka pak gjasa që i sapotransferuari, Xherdan Shaqiri, të debutojë të dielën kundër Genoas. Në konferencën për shtyp, trajneri italian ka bërë të ditur se superylli kosovar ka ende nevojë për përgatitje fizike që të luajë një ndeshje në tërësi. Shaqiri nuk ka luajtur asnjë ndeshje që nga 16 dhjetori i vitit të kaluar, për shkak... 
Etiketat: ,

Shaqiri në fundjavë luan për Interin?

Pas ndeshjes kundër Juventusit, Roberto Mancini është pyetur rreth mundësisë së transferimit të Xherdan Shaqirit te Interi. Mesfushori i Bayern Munichut është shënjestër e Nerazzurrëve, ndërsa trajneri ka dhënë shenja pozitive se ai mund të kalojë në Meazza. Gazetarët madje e kanë pyetur nëse do të arrijë shqiptari para ndeshjes së të dielës kundër Genoas, ndërsa kjo ishte... 

Barazimi nuk e kënaq Mancinin

Roberto Mancini nuk është i kënaqur me pikën që e fitoi Interi kundër Juventusit. Trajneri italian ka dashur fitore të Nerazzurrëve në derbin e Italisë që përfundoi 1-1. “Ishte ndeshje e vështirë, por mendoj se duhet të pendohemi për tri ose katër raste në pjesën e dytë që nuk i shfrytëzuam për të fituar”. “Në gjysmën e parë Juventusi na mbajti nën presion që nga... 

Milito: Mancini e di si mposhtet Juve

Legjendari i Interit, Diego Milito beson se Roberto Mancini është njeriu i duhur për të regjistruar fitore në derbin italian ndaj Juventusit që zhvillohet të martën. “Çdo ndeshje është e ndryshme. Loja jonë sulmuese ishte e përshtatshme në atë kohë”, deklaroi Milito për ndeshjen ku ai shënoi 2 gola, atë të zhvilluar në vitin 2012. Ndeshja kishte përfunduar 1-3 dhe ishte pikërisht... 

Mancini: Interi mund t’i shesë yjet

Bosi i Interit, Roberto Mancini, ka pranuar se ai mund t’i shesë lojtarët më të mirë. Nerazzurët kanë pak para për të shpenzuar për shkak të Fair Playt Financiar, që sipas Mancinit po e dëmton ekipin e tij. “Ky është problem i madh, kështu që ne duhet që të bëjmë hulumtim të mirë, pasi që s’mund të marrm top lojtarët më të shtrenjt”. “Interi ka bërë këtë... 
Etiketat: ,

Mancini: Guarin ta qetësojë veten

Bosi i Interit, Roberto Mancini, ndjen se Fredy Guarin mund të bëhet lojtar më i mirë nëse qetësohet. E ardhmja e Guarin është vënë në dyshim pasi besohet se Mancini nuk llogarit në të, por tash ai ka një këshillë për kolumbianin. “Guarin ka shumë cilësi, dhe anarkia që ai ka brenda vetes mund të humbet vetëm me punë të madhe”. “Kovacic nga ana tjetër e ka të qartë... 

Mancini: Interi luan me frikë

Roberto Mancini thotë se Interi luan me frikë kurdo që luan para publikut të vet në San Siro. Nerazzurrët mbrëmë barazuan 2-2, pasi fillimisht e panë veten në disavantazh 2-0, para se të rikthehen për të barazuar. “Ka pak frikë, veçanërisht kur ndeshjet marrin një kthesë të keqe. Ne duhet ta tejkalojmë këtë pengesë dhe unë besoj se do ta bëjmë. Shpresoj se në ndeshjen e... 
Etiketat: ,

Mancini: Balotelli si Ibra

Trajneri i Interit, Roberto Mancini, mendon se Mario Balotelli është i njëjtë sikurse Zlatan Ibrahimovic. Mancini e ka krahasuar Balotellin me Ibrahimovicin për shkak të qëndrimit të tyre në fushë, por thotë se Balotelli duhet të jetë më konkret. “Zlatan ka më shumë vite dhe ka më shumë përvojë në futboll, klas e cilësi, që Balotelli po i fiton ende. “Balotelli ka shumë... 

Roberto Mancini: United i hidhëruar nga eliminimi prej LK

Menaxheri i Manchester Cityt, Roberto Mancini, mendon se Manchester United është tejet i hidhëruar nga eliminimi prej Ligës së Kampionëve dhe se tani ata janë shumë të rrezikshëm në luftën për Ligën Premier. Mancini beson se United pas eliminimit kontravers nga Liga e Kampionëve do të jetë shumë më i fokusuar që të mbajë epërsinë prej 12 pikësh  Read More →
Etiketat: