Home » Posts tagged with "Roberto Carlos"

Carlos: Neymar më i miri, pas Messit dhe Ronaldos

Roberto Carlos e ka quajtur Neymarin “fenomen”, edhe pse pranon se ai është prapa dyshes më të mirë në botë, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. “Neymar është fenomen. Ai i është adaptuar futbollit evropian shumë shpejt. Ai ka bërë disa paraqitje të shkëlqyeshme me Barcën dhe me Selecaon”. “Puna është se Messi dhe Cristiano Ronaldo po bëhen më të mirë çdo ditë. Neymar... 

Carlos: Favoritët nuk fitojnë gjithmonë

Mbrojtësi i dikurshëm i Real Madridit, Roberto Carlos, ka deklaruar se Los Blancos tashmë e kanë dëshmuar se favoritët nuk fitojnë gjithmonë. Mbretërit e fituan finalen e Kupës së Mbretit me rezultat minimal kundër Barcelonës, përkundër se katalunasit konsideroheshin favoritë. “Madridi ka treguar se favoritët nuk fitojnë gjithmonë. Madridi ka potencial që të luajë shumë më... 

Carlos është duke synuar të rikthehet në futbollin evropian

Legjenda e Real Madridit, Roberto Carlos, është duke synuar një rikthim në futbollin evropian. Ylli i Corinthians ka deklaruar se ai dëshiron të kërkojë karrierë si trajner sapo të pensionohet dhe dëshiron të punojë në Evropë. “Kam synim të bëhem trajner ose drejtor sportiv. PSG është klubi ku mund të punoj. Parisi është një qytet i bukur dhe PSG është një klub i madh, si... 

Carlos sdo të shkoj në Real por në Corinthians

Ndonëse dukej se Roberto Carlos do të kthehet në Real Madrid, prej kësaj me gjasë nuk ka asgjë. Mbrojtësi i famshëm brazilian ka vendosur që të pranojë ofertën e skuadrës Corinthians, ku aktualisht gjendet edhe legjenda tjetër Ronaldo. Ndonëse dukej se kthimi i Carlosit në “klubin mbretëror” ishte punë e kryer, çdo gjë ndryshoi në çastet e fundit. Mbrojtësi vendosi... 

Carlos do të rikthehet në Real

Njëri nga mbrojtësit më të fuqishëm, Roberto Carlos, nuk është edhe larg mendsh që të rikthehet në klubin mbretëror, Real Madridin. Pas lëndimit të futbollistit Pepe, Realin deshi apo nuk deshi e ka detyruar të rihyjë në afatin kalimtar dhe është pikërisht një ish-futbollist i dëshmuar i tyre, Carlos. Mbrojtësi i Fenerbahçes, Roberto Carlos mezi po pret të thërras Reali dhe... 

Braziliani Roberto Carlos është transferuar në Corinthians

Rio de Janeiro, 2 dhjetor – Ish-futbollisti i Real Madridit dhe i Përfaqësueses së Brazilit, Roberto Carlos, është transferuar në radhët e skuadrës braziliane Corinthians, njofton faqja zyrtare e klubit. Mbrojtësi brazilian te Corinthians ka kaluar nga Fenerbahçe, ndërsa ka firmosur kontratë dyvjeçare. Carlos në Corinthians do të luajë së bashku me bashkëlojtarin e tij të dikurshëm...