Home » Posts tagged with "Roberto Baggio"

Ibrahimoviq, lojtari i shtatë që luan për gjigantët italianë

Numri i futbollistëve që kanë luajtur për tri skuadrat më të mëdha italiane është shumë i vogël. Sulmuesi i Suedisë, Zlatan Ibrahimoviq, është vetëm lojtari i shtatë që gjatë karrierës ka mbrojtur ngjyrat e Juventusit, Milanit dhe Interit. Lojtarët që kanë arritur të paraqiten për treshen e madhe italiane ishin ndër më të mirët në botë, në periudhën e tyre. Lëvizjet... 

Baggio: Kemi nevojë për lojtarë të rinj

Presidenti i ri i komitetit teknik të Federatës Italiane të Futbollit (FIGC), Roberto Baggio, mendon se Italia duhet të fokusohet në zhvillimin e lojtarëve të rinj dhe shndërrimin e tyre në yje. “Unë po ëndërroj që Italia mund të rikthehet në gjendjen ku do të ketë shumë talentë të rëndësishëm. Ne duhet t’i ngrisim lotjarët tanë të rinj. Ne duhet të japim gjithçka në...