Home » Posts tagged with "Riza Lushta"

Politika e dogji stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë?”

Ish ministri i Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë, Ismet Mulaj, ka ngritur një dyshim interesant në lidhje me djegien e stadiumit të futbollit “Riza Lushta” në Mitrovicë këtë të shtunë. Mulaj këtë djegie e ndërlidh me miratimin e buxhetit javën e kaluar në Kuvendin e Kosovës, ku kishte një debat të ashpër në mes të ministrit të Ministrisë së Kulturë, Rinisë dhe Sportit,... 

Prishtina mposhtet në Mitrovicë

Sulmuesi Berat Hyseni ka dënuar rëndë ish-skuadrën e tij, Prishtinën, pasi shënoi golin e vetëm dhe të fitores (1:0) për skuadrën e re të tij Trepça ’89, në ballafaqimin e këtyre dy skuadrave në kuadër të javës së tetë të Raifeiseen superligës së Kosovës në futboll, që u luajt të dielën në stadiumin “Riza Lushta”. Në Prishtinë, dyshja sulmuese e Flamurtarit,... 

Hysi do të kërkoj pikë në “Riza Lushta”

Skuadra e Hysit kërkon të dalë me të paktën një pikë nga stadiumi “Riza Lushta”. Lideri i klasifikimit, Hysi, të mërkurën (sot) nga ora 16:00 luan si mysafir me Trepçën ’89, në derbin e javës së katërt të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll. Mbrojtësi i majtë i Hysit, Fisnik Papuçi, ka thënë se skuadra llapjane në Mitrovicë do të udhëtojë për...