Home » Posts tagged with "Real Sociedad"

Enrique nuk është penduar për mos-inkuadrimin e Messit

Luis Enrique thotë se ai nuk është penduar pas vendimit për ta lënë Lionel Messin në stol në disfatën 1-0 të Barcelonës nga Real Sociedad. Edhe Messi edhe Neymar u inkuadruan vetëm në pjesën e dytë të ndeshjes, me Luis Suarez, Munir El Haddadi dhe Pedro që u zgjodhën në formacionin startues nga Enrique, për të cilin vendim ai nuk është penduar. “Kjo nuk është kohë për t’u... 

Moyes e dinte se Messi nuk do të luajë

Menaxheri i Real Sociedadit, David Moyes ka bërë të ditur se ai e ka pritur që lojtarë si Messi e Neymar të jenë jashtë 11-shes shartuese të Barcelonës, në humbjen e kësaj të fundit, 1-0. “Prita që lojtarë si Messi e Neymar të qëndrojnë në bankë rezervë”, deklaroi Moyes pas ndeshjes, transmeton koha.net. “Kemi folur për Barcelonën edhe në klubet e mia të mëparshme, Everton... 

Xavi: Ishte një rast i humbur

Xavi është ndarë i frustruar pas disfatës 1-0 nga Real Sociedad dhe dështimit të Barcelonës të marrë kryesimin e tabelës së La Ligas. Blaugranët e filluan ndeshjen me Lionel Messi dhe Neymar në stol dhe e panë veten në disavntazh pas vetëm dy minutash, me Jordi Alba që dërgoi topin në rrjetën e vet. Barca dominoi në posedim, por, edhe pas inkuadrimit të Messi dhe Neymar në fushë... 

Real Madridit mposht lehtë dhe bindshëm Sociedadin

Real Madridit i është kthyer fitores, duke mposhtur lehtë dhe bindshëm Real Sociedadin me rezultat 4:1, ndërsa Sevile serish dëshpëroi tifozët e saj duke luajtur baras me Malagën 0:0. Real nisi furishëm takimin dhe pas njëzet minutash lojë avancoi me dy gola epërsi. Kaka shënoi në minutën 8, ndërsa në golin e dytë asistoi Ronaldon për të shënuar golin e tij të parë në këtë... 

Ronaldo, Ozil, Di Maria dhe Higuain startues kundër Sociedad

Trajneri i Realit të Madridit, Jose Mourinho, do të nxjerrë në fushë në ndeshjen e sotme kundër Real Sociedad katërshen më të mirë sulmuese që ka në dispozicion. Marca shkruan se Mourinho do të luajë me formacioni 4-2-3-1 me Cristiano Ronaldo, Mesut Ozil, Angel Di Maria dhe Gonzalo Higuain që do të udhëheqin sulmin. Madrid po ashtu është forcuar nga rikthimi i Sergio Ramos. Ai pritet...