Home » Posts tagged with "Real Madridit"

Kaka: Të vazhdojmë të mbledhim pikë

Mesfushori i Real Madridit, Kaka, ka porositur skuadrën e tij ta ruajë vazhdën e fitoreve pas triumfit 5-0 ndaj Espanyol gjatë të dielës. Braziliani ishte startues në ndeshje dhe shkëlqeu duke shënuar një gol dhe duke kontribuar me dy asistime.  Read More →
Etiketat:

Mourinho: E kërkova Barcelonën në finale

Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, ka thënë se ai e ka kërkuar pikërisht Barcelonën në finale të Coppa del Rey, ndoshta për të realizuar hakmarrjen për katastrofën e nëntorit. “Është e mrekullueshmne të shohim dy rivalët në finale. Ne kemi pasur vështirësitë tona dhe kjo na dhembi përgjatë janarit. Ne e paguam çmimin, por kemi bërë mjaft për të shkuar në finale.... 

Mourinho kërkon Gerrardin

Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, dëshiron të sjellë kapitenin e Liverpoolit, Steven Gerrard, në Spanjë gjatë verës. Sport shkruan se nëse Mourinho qëndron në Real, ai do të nxitë presidentin Florentino Perez të transferojë Gerrardin në muajin qershor. Mourinho ka qenë në kërkim të Gerrard që kur ka qenë në drejtim të Chelseat dhe mendon se me shitjen e Fernando Torres,... 

Mourinho: Nuk merituam të humbasim

Menaxheri i Real Madridit, Jose Mourinho, ka thënë se ata nuk merituan të mposhten nga Osasuna në takimin e mbrëmshëm. “Ne humbëm tre pikë të cilat nuk merituam t’i humbasim, por bazuar në mënyrën e lojës së kundërshtarit, ata po ashtu merituan një rezultat pozitiv. Referi bëri një punë të shkëlqyeshme”. “Ne nuk pranuam gola kundër Atletico, Sevilla ose Mallorca. Ekipi... 

Adebayor zyrtarizohet tek Real Madrid

Sulmuesi togolez, Emmanuel Adebayor, është shndërruar në futbollistin e ri të Real Madridit, pasi madrilenët arritën një marrëveshje me Manchester City-n, raporton Top Channel lajmin e të përditshmës sportive spanjolle “AS”. Togolezi mbërrin në formë huazimi deri në fundin e sezonit, por Reali ka të drejtë të ushtrojë mundësinë e blerjes së tij nëse do të dëshirojë. Aktualisht,... 

Valdano: Ronaldo, bekim për Realin

Menaxheri gjeneral i Real Madridit, Jorge Valdano, beson se anësori Cristiano Ronaldo është ‘bekim’ për klubin, pasi portugezi shënoi hat-trick në fitoren 4-2 ndaj Villarrealit. “Cristiano është një bekim për Real Madridin. Ai nuk ndryshon për askënd, ai na jep neve shumë dhe ju nuk mund të kërkoni më shumë. Kur ekipit i duhet energji, ai është aty për t’ia dhënë”, ka... 

Mourinho kërkon një sulmues

Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, synon të transferojë një sulmues gjatë afatit kalimtar të janarit, si zëvendësim për Gonzalo Higuainin e lënduar. Sulmuesi i Përfaqësueses së Argjentinës, Higuain, së shpejti do t’i nënshtrohet një operimi në shpinë dhe do të qëndrojë jashtë fushës së blertë të paktën dy muaj. Aktualisht Reali ka vetëm një sulmues, francezin... 

Emery: Mourinho është foshnje

Trajneri i Valencias, Unai Emery, ka lansuar një sulm të jashtëzakonshëm drejt trajnerit të Real Madridit, Jose Mourinho, duke akuzuar portugezin për kritikat drejt gjyqtarit, me ç’rast e krahason atë me një foshnje që vazhdimisht është duke qarë. “Ne te Valencia kemi arsye të shumta që të ankohemi për referimin në shumë raste ku jemi dëmtuar, por nuk e bëjmë këtë. Pozita... 

Florentino Perez prapa problemeve të Tevez

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez thuhet se është prapa problemeve të fundit të Carlos Tevez te Manchester City. Sport shkruan se Real Madridi dëshiron ta transferojë Tevezin dhe kërkesa e tij për t’u larguar nga City ka ardhur pas insistimit të Florentino Perezit. “Unë nuk e di nëse Real Madridi është pas tij, por ekziston dyshimi”, theksoi një drejtor anonim i Cityt... 

Mourinho: Diarra ishte njeriu u ndeshjes

Bosi i Real Madridit, Jose Mourinho, ka qenë i kënaqur me paraqitjen e Lassana Diarra në ndeshjen e të dielës ndaj Real Zaragoza. Diarra duhej të presë për të luajtur këtë sezon me Xabi Alonso dhe Sami Khedira që ishin të preferuarit e Mourinhos, por për shkak të lëndimit të këtij të fundit, francezi shfrytëzoi shansin për të impresionuar. “Lass ishte njeriu u ndeshjes....