Home » Posts tagged with "Real Madrid"

Ancelotti i del në krah Ronaldos

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, thotë se Cristiano Ronaldo e meriton të fitojë “Topin e Artë” pas një viti fantastik me klubin në 2014-ën. “Cristiano pati një vit fantastik. Kam folur shumë herë për të. Ishte një sezon i mrekullueshëm, fituam Ligën e Kampionëve dhe ai shënoi 17 gola në të”, ka thënë Ancelotti. Edhe Ancelotti mund të fitojë një çmim në... 

Humbjet i takojnë të shkuarës, kthehet Reali

Real Madridi ka rivënë në pah fuqinë e vet duke mposhtur Espanyolin me rezultat 3-0 në Santiago Bernabeu. Mbretërit ishin fantastikë në pjesën e parë gjatë të cilës shënuan dy gola. Goli i parë tregoi një bashkëpunim të lojtarëve ofensivë vendas. Bale dërgoi një top të gjatë te Ronaldo, portugezi e ktheu për James Rodriguez dhe kolumbiani e dërgoi në portë (12’). Gareth... 

Bale mund të largohet për 150 milionë funte

Real Madridi raportohet se ka pranuar largimin e Gareth Balet gjatë verës nëse Manchester United dërgon një ofertë prej 150 milionë funteve për të. Uellsiani u transferua në Bernabeu për një shumë rekorde prej 100 milionë funteve dhe nënshkroi një kontratë gjashtëvjeçare me klubin spanjoll. Gazeta britanike The Metro raporton se Reali do ta shesë Balen tek Unitedi nëse këta të... 

Ancelotti: Ja gjendja e Ronaldos

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka këmbëngulur se Cristiano Ronaldo nuk ka lëndim në gju para ndeshjes ndaj Espanyolit në Bernabeu. Portugezi u pushua dhe nuk startoi në humbjen nga Atletico Madridi, kurse kjo ngriti mjaft dyshime për gjendjen fizike të lojtarit. Por, Ancelotti ka hedhur poshtë zërat se CR7 është i lënduar. “Ronaldo uk ka probleme me gjruin. Ronaldo është... 

Casillas: Ancelotti më i mirë se Mourinho

Portieri i Real Madridit, Iker Casillas, mendon se Carlo Ancelotti është një trajner më i mirë se Jose Mourinho. Casillas pati raporte jo të mira me portugezin kur ai ishte në drejtim të Los Blancos nga viti 2010 deri në vitin 2013. Megjithatë, spanjolli thotë se ai nuk e ka problem të shkundë duart me Mourinhon, nëse ata takohen në të ardhmen. “Ancelotti është më i mirë se... 

Reali kupton arsyen pse Atletico është kampion (Video)

Kampioni i spanjoll, Atletico Madrid, e ka nënshtruar kampionin e evropian dhe botëror, Real Madrid, (2-0), në ndeshjen e parë të të tetës së finales të Kupës së Mbretit. Sa u përket formacioneve, në këtë derbi nuk u inkuadrua nga minuta e parë Cristiano Ronaldo (ai u angazhua në pjesën e dytë, 63’), ndërsa për Los Rojiblancos nga fillimi debutoi i kthyeri Fernando Torres. Gjysma... 

Ancelotti mbron Balen: Nuk është vetjak

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, e ka mbrojtur Gareth Balen pasi ky i fundit është kritikuar për performancën e tij në humbjen 2-1 nga Valencia në Mestalla. Ai u akuzua për egoizëm pasi në një rast ideal për Benzeman, nuk ia pasoi topin francezit por zgjodhi të gjuajë vet. Sidoqoftë, Ancelotti potencoi se uelsiani ka marrë vendim të drejtë kur ka vendosur të gjuajë vet... 

Reali nuk e meritoi humbjen, deklaron Ancelotti

Carlo Ancelotti thotë se Real Madridi luajti mjaft mirë ndaj Valencias dhe meritoi së paku një barazim. Shkodran Mustafi me shokë ndërprenë rekordin në 22 fitore radhazi për Los Blancos duke fituar me rezultat 2-1 në Mestalla. “Zhvilluam një ndeshje të mirë dhe nuk merituam të humbnim. Mirëpo, në futboll gjithçka mund të ndodhë”. “Është një humbje që duhej ta pësonim,... 

Humbja nga Valencia do ta bëjë më të fortë Realin

Sergio Ramos thotë se humbja e Real Madridit nga Valencia pas 22 fitoreve radhazi, nuk ka qenë e lehtë, porse sipas tij, ajo do t’i bëjë edhe më të fortë Los Blancos. Mbretërit kaluan në epërsi përmes Cristiano Ronaldos, por në pjesën e dytë Antonio Barragan dhe Nicolas Otamendi rezultatin në favor të Los Che. “Jam i mërzitur që humbëm tri pikë dhe serinë e fitoreve, por liga... 

Ndodh edhe kjo: Humb Real Madridi!

Valencia ia ka bërë të vështirë jetën Real Madridit në Mestalla duke e mposhtur me rezultat 2-1. Gjysma e parë u vendos nga një penalti e akorduar në favor të mysafirëve, të cilën e konvertoi në gol Cristiano Ronaldo (14’). Mirëpo, ekipi i Shkodran Mustafit arriti që në fraksionin e dytë ta përmbysë epërsinë e Mbretërve. I asistuar nga Jose Gaya, Antonio Barragan e barazoi... 
Etiketat: ,