Home » Posts tagged with "Radamel Falcao"

Juve përgatitet për Falcaon

Juventusi ka gati planin e blerjes së Radamel Falcaos në rast se Manchester Unitedi vendos të mos e blejë kartonin e tij. Sulmuesi në pronësi të Monacos është i huazuar në Old Trafford deri në fund të këtij sezoni, ndërsa klubi anglez e ka edhe opsionin e blerjes së tij. Djajtë e Kuq duhet të paguajnë 45 milionë euro nëse dëshirojnë ta mbajnë kolumbianin. Mirëpo, sipas Sunday... 

Cilët mund të jenë top-transferimet e vitit 2015

Viti 2014 ishte i tejmbushur me transferime të bujshme dhe shumë të shtrenjta, si Mario Balotelli, Radamel Falcao, Angel Di Maria, James Rodriguez, Tony Kroos, Fernando Torres etj., por edhe viti 2015 pritet të jetë po aq interesant, me lëvizje të mëdha gjatë afatit kalimtar dmëror dhe veror. Goal ka bërë një listë të 10 transferimeve që mund të jenë më të bujshme të vitit që... 

Falcao: Shumë futbollistë nuk luajnë ku dëshirojnë

Sulmuesi i Manchester Unitedit, Radamel Falcao, thotë se lojtarët nuk kanë liri që të zgjedhin vetë skuadrën e re për të vazhduar karrierën. Ish-anëtari i Monacos raportohej se ishte pranë Real Madridit, por ai përfundoi në Old Trafford në formë huazimi, me mundësi të blerjes nga “djajtë e kuq” për 56 milionë euro. “Nganjëherë qesh kur njerëzit më pyesin se përse nuk... 

Sevilla interesohet për Falcaon

Skuadra e Sevillas ka shprehur interesim për shërbimet e sulmuesit të Manchester Unitedit, kolumbianin Radamel Falcao, shkruan “AS”. Sevilla tashmë ka nisur negociatat me skuadrën e Monacos që posedon kartonin e Falcaos për një transferim të tij në fund të këtij edicioni. Falcao, 28-vjeçar, ka kontratë me Monacon deri në vitin 2018, por para fillimit të këtij edicioni është... 
Etiketat: ,

Van Gaal i lumtur për golin e Falcaos

Trajneri i Manchester Unitedit, Louis van Gaal, thotë se është impresionuar me performancën e Radamel Falcaos në barazimin 1 me 1 me Aston Villan. Falcao shënoi golin e dytë për Unitedin, që nga ardhja e tij në Old Trafford në fund të gushtit. “Ishte gol i bukur. Më pëlqeu sot. Jam shumë i lumtur për të dhe do të jem përherë kur Manchester Unitedi shënon”, ka thënë van Gaal... 

Radamel Falcao mbeti i demtuar ne kemben e majte ne fitoren 2-0 me Levanten

Liga spanjolle- Demtimi i Falcaos, jo aq i rende sa mendohej.Klubi thote se skanimi tregoi se demtimi nuk ishte aq serioz a u mendua. Asnjelloj krisjeje apo thyerje nuk u vu re gjate analizave dhe testeve. Falcao, i cili ka shenuar 18 gola kete sezon, u pa te shtrengonte kemben e demtuar qe e beri te zevendesohej ne minute e 59’ te ndeshjes te luajtur ne Calderon, vendi i dyte i fitores se 10-te... 
Etiketat:

Radamel Falcao nxit spekulime: Mund të luaj te PSG

Njëri nga sulmuesit më të mirë të ditëve të sotme, Radamel Falcao, ka lënë të kuptohet se në të ardhmen mund të luajë për Paris Saint-Germain. Kolumbiani ka kontratë me Atletico Madridin deri në vitin 2016, mirëpo të gjitha klubet e mëdha evropiane kërkojnë nënshkrimin e tij.  Read More →
Etiketat:

Gabi: Falcao, shënuesi më i mirë në botë

Kapiteni i Atletico Madrid, Gabi, mezi pret ndeshjen e nesërme të Superkupës së Evropës kundër Chelseat, dhe shpreson Radamel Falcao t’ia sjellë skuadrës edhe një trofe tjetër. “Chelsea mund të jetë një klub më madh se i joni, por Atletico Madrid ka fituar respekt në gjithë Evropën, veçanërisht në disa vitet e fundit”. “Mbi të gjitha, ne kemi përfunduesin më të mirë...