Home » Posts tagged with "PSG"

Parisi, arsyeja e bashkimit të Ibrës me Balon?

Luajtën një kohë të shkurtër së bashku, por ekziston mundësia që ata të jenë përsëri shokë skuadre. Fjala është për dy sulmuesit kundërthënës, Zlatan Ibrahimoviq dhe Mario Balotelli. Sulmuesi italian i Liverpoolit, Mario Balotelli nuk po përshtatet assesi në Angli tek ‘The Reds’, tha largimi i tij nga ‘Anfield’, është më se i mundshëm, transmeton Telegrafi. E zërat... 

Lavezzi: Nuk do doja të isha Messi

Anësori i PSG-së, Ezequiel Lavezzi, thotë se ai nuk do të dëshironte të ishte sikur Lionel Messi për shkak të vëmendjes që ai merr nga mediat. Tri herë fituesi i Topit të Artë është bërë njeriu kryesor në botën e futbollit dhe konsiderohet prej lojtarëve më të mirë që bota ka parë ndonjëherë. “Jeta nuk është e lehtë kur të gjithë e kanë vëmendjen tek ti”. “Jo,... 

Liverpool në kërkim të Lavezzit

Krerët e Liverpoolit po përpiqen që gjatë afatit të janarit ta blejnë sulmuesin e PSG-së, Ezequiel Lavezzi, raportojnë mediat britanike. ‘Të kuqte’ e Anglisë janë duke kërkuar një sulmues cilësor, dhe sipas mediave britanike, ish ylli i Napolit është shënjestra e klubit nga ‘Anfield’. Sulmuesi argjentinas duket se dëshiron të largohet nga kampionët e Francës, për shkak... 

Adnan Januzaj lakmon PSG-në

Adnan Januzaj raportohet se është duke u kërkuar edhe nga gjiganti francez, Paris Saint-Germain. Anësori shqiptar i Manchester United po anashkalohet nga trajneri i ri i skuadrës, Louis Van Gaal. Në pamundësi për të fituar kohë loje te Djajtë e Kuq, ai raportohet se do të lejohet të largohet në formë huazimi, me Real Sociedad dhe Everton që u përmendën si destinacione të mundshme... 
Etiketat: ,

PSG do të shpenzojë €100m për zëvendësimin e Ibras

Presidenti i Paris Saint-Germainit është i gatshëm të shpenzojë 100 milionë euro për ta zëvendësuar Zlatan Ibrahimovicin, kur ai të largohet. Edhe pse kampioni francez ka probleme me rregullat e transferimeve për shkak të blerjeve të tepruara, Nasser Al-Khelaifi është i bindur se klubi do të transferojë një yll global kur t’i përfundojë kontrata suedezit, njofton Telegrafi. “Besoj... 
Etiketat: ,

PSG interesohet për Benzeman

Duket se Benzema është shumë pranë largimit të tij nga Real Madridi. Jo me dëshirë të tij, por për shkak të ofertës së majme që PSG do të bëjë për të. Cavani shihet si njeriu që do të largohet shumë shpejt nga klubi parizien Dhe zëvëndësimi i tij ideal për drejtuesit e PSG-së është Karim Benzema që është në formë të mirë shënimi.  Read More →
Etiketat: , ,

PSG të paguajë 100 milionë euro për Ronaldon?

Mediat franceze shkruajnë se gjiganti francez, PSG, është duke menduar për t’i ofruar Real Madridit një shumë rekorde për transferimin e yllit portugez, Cristiano Ronaldo. Trajneri i ri Laurent Blanc i ka bërë kërkesë drejtuesve të klubit se ka nevojë për një sulmues klasi dhe kryesia e klubit duket se do t’ia plotësojnë këtë kërkesë. Drejtuesit e PSG-së janë të gatshëm... 
Etiketat:

PSG nuk e shfrytëzon rastin

Paris Saint-Germaini nuk ka arritur ta mposhtë Saint-Etiennen në udhëtim, edhe pse pati epërsi prej dy golash. Takimi i zhvilluar në Stade Geoffroy-Guichard përfundoi me rezultat 2-2. Javier Pastore e zhbllokoi rezultatin (9’), ndërsa pas një ndërhyrje në Ezequiel Lavezzin, u akordua penalti. Zlatan Ibrahimovic ishte i saktë dy herë, pasi arbitri kërkoi të përsëritet ekzekutimi (18’).  Read More →
Etiketat:

PSG shkon tutje

Paris Saint-Germaini ka regjistruar fitore prej 2-0 kundër Marseille në ndeshjen e vlefshme për Coupe De France që u zhvillua të mërkurën mbrëma në Parc des Princes. Zlatan Ibrahimovic ishte njeriu kyç për kualifikimin e kryeqytetasve në çerekfinale të Kupës së Francës, pasi shënoi të dy golat e vendasve. Goli i parë i suedezit erdhi nga loja e hapur në pjesën e parë (35’).... 

Nene largohet nga PSG, kërkohet nga Milan e Inter

Nuk ishte një surprizë e madhe, por dje mesa duket ka ardhur edhe zyrtarizimi. Sulmuesi Nene dhe klubi i PSG-së janë ndarë përfundimisht, për rrjedhojë në janar francezët do ta lënë të lirë lojtarin të largohet ku të dëshirojë, meqenëse të dyja palët janë në mbarim të kontratës. Këtë e konfirmon e përditshmja “L’Equipe”, e cila e justifikon këtë divorc të parakohshëm... 
Etiketat: