Home » Posts tagged with "Prishtinë"

Prezantohet Tay Waller

Sigal Prishtina e ka prezantuar të enjten edhe zyrtarisht basketbollistin amerikan, Tay Waller, në një konferencë për shtyp që u mbajt në zyrat e klubit në Prishtinë. Basketbollisti amerikan luan në pozitën e krahut dhe pritet ta japë një kontribut të madh për bardh e kaltrit sezonin tjetër. Ai është konsideruar një përforcim i madh nga drejtori gjeneral, Florian Miftari, ndërsa... 

Burim Hasani fitues i turneut “Adem Jashari”

Boksieri kosovar Burim Hasani ka fituar çmimin kryesor të turneut ndërkombëtar të boksit “Adem Jashari”. Boksieri i kategorisë deri në 64 kilogramë, të dielën në Prishtinë, në meçin final, mposhti italianin Manuel Lorenco me rezultatin 2:0. Hasani ishte bindshëm më i mirë se kundërshtari, sikurse që u dallua edhe të shtunën kundër Kristian Shytanit (Shqipëri), në... 

Kosova mposhti edhe Debrecenin në boks

Boksierët e Përfaqësueses së Kosovës kanë shënuar fitoren e dytë rresht në Ligën Ndërkombëtare “Boxing One”. Të dielën, në Prishtinë, Kosova fitoi kundër ekipit hungarez Debrecen DVSC me rezultat 8:6. Një ditë më herët, në Ferizaj boksierët e Përfaqësueses së Kosovës mposhtën edhe Vasasin e Hungarisë me rezultatin 9:5. Në të vërtetë, shtatë nga tetë... 

Tortoshi: S’do të ndalem me kaq

Flamurtarin vetëm pesë pikë e ndajnë larg vendit të parë dhe në rast të fitores në ndeshjen e radhës do të afrohet për dy pikë. Flamurtari i Prishtinës, është njëra prej skuadrave që po befason me lojëra të mira në stinorin pranveror në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll. Shumë kush e ka parë këtë skuadër se në pranverë nuk do t’i shkojnë punët sikurse në... 

Një seminar shumë domethënës

Federata e Hendbollit e Kosovës në organizim me Shoqatën e Gjyqtarëve të Hendbollit të Kosovës, në Prishtinë, në hapësirat e Shtëpisë së sporteve organizoi seminarin tematik me ligjëruesin ndërkombëtar nga Maqedonia, Dragan Naçevski i cili është anëtar i Komisionit për referim pran Federatës Evropiane të Hendbollit. Ky seminar kishte për qëllim që gjyqtarët dhe kontrolluesit... 

Hendboll: Italia nuk vjen në Kosovë

Prishtinë, 10 shkurt – Përfaqësuesja e Italisë në hendboll në konkurrencë të meshkujve nuk do të vijë në Prishtinë për të zhvilluar një miqësore për nder të dyvjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës, ka njoftuar të martën Federata e Hendbollit e Kosovës, pasi ka marrë një shkresë nga ajo italiane. “Zyrtarët e FIH-së kanë informuar me një shkresë... 
Etiketat: , ,

Bullgaria me 17 shkurt në Prishtinë, në dyshim Italia

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës në konkurrencën e meshkujve, Alfred Llazari, në emërore përveç hendbollistëve nga Kampionati i Kosovës do të llogaritë edhe ata që luajnë jashtë Kosovës. Kreu i Federatës së Hendbollit të Kosovës njofton se me 17 shkurt, me rastin e ditës së shpalljes së Pavarësisë së Republikës së Kosovës, kombëtarja e Kosovës në konkurrencën... 

Kërtoku firmos një vit e gjysmë me Prishtinën

Hendbollisti Shkëlzen Kërtoku kalon nga Kosova e Vushtrrisë në radhët e kampionit në fuqi, Prishtinës. Kërtoku luan në pozitën e fundorit të majtë – krahut të majtë dhe është i gjatë 190 centimetra. Ai nënshkroi me Prishtinën për një vjet e gjysmë. “Ajo që më shtyri të jem pjesë e klubit të hendbollit Prishtina është se në krye të Prishtinës gjendet trajneri... 

Në temperaturë polare, boks cilësorë

Në temperaturë shumë të ftohtë që ka mbretëruar në Qendrën e Rinisë dhe të Sportit në Prishtinë, boksierët dëshmuan boks cilësorë. As temperatura të ftohta nuk i ka penguar boksierët që të dëshmojnë vlerat e tyre përballë njëri-tjetrit. Mjerisht dhjetëra shikues e përcollën Kampionatin Individual të Kosovës në boks. Nga 13 meçe sa ishin në program, secili prej tyre... 
Etiketat: ,

Kastrioti “lutet” Vëllaznimi ta mposhtë Prishtinën!

Java e fundit e stinorit vjeshtor të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencën e meshkujve veçohet me derbin në Gjakovë në mes Vëllaznimit dhe Prishtinës, kampion në fuqi. Vëllaznimi i motivuar “kërcënon” se me lojë të mirë do ta mposhtë Prishtinën. Klubi i hendbollit Kastrioti të shtunën që e lamë pas e ka siguruar titullin vjeshtor dhe iu ka shmangur për tri...