Home » Posts tagged with "Portieri"

Buffon: Nuk do të kalojë në United

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, ka hedhur poshtë pohimet se ai është duke u larguar nga Torino, për të shkuar në Old Trafford, te Manchester Unitedi. “Buffon nuk ka asgjë për të vendosur. Unë jam në dispozicion të Juventusit dhe ata janë njerëzit të cilët vendosin se çfarë do të ndodhë. Unë kam kontratë këtu deri në vitin 2013”. “Ne jemi në tetor, kështu që... 

Abbiati lëndohet do të mungojë një muaj

Portieri i Milanit, Christian Abbiati, do të jetë për së paku një javë jashtë aksionit, njofton Milannews.it. 33 vjeçari thuhet të ketë pësuar një dëmtim në muskulin e këmbës së djathtë, ndërsa supozohet se ai do të mungojë për së paku një muaj. Marco Amelia pritet ta zëvëndësojë atë, por Abbiati nuk do ta ketë rastin të luajë në supersfida të tilla si Real Madrid... 

Ronaldo i lindur për të shënuar gola

Portieri më i mirë në botë, Iker Casillas, është vënë në mbrojtje të Cristiano Ronaldos, duke thënë se portugezi është lindur për të shënuar gola. “Cristiano Ronaldo mund të jetë vetiak, por në sensin më të mirë të fjalës, sepse ai është lindur për të shënuar gola. Unë nuk e kam këtë, e as që do ta kem, e as që do të kem ndonjë problem me Ronaldon, për arsye... 

Cesar: Interi do ta ruajë kreun

Portieri i Interit, Julio Cesar, thotë se ata janë në maje të tabelës për të vazhduar të qëndrojnë aty për kohë të gjatë. Fitorja ndaj Palermos i ka barazuar Nerazzurët me pikë me ekipin e Erjon Bogdanit, Cesena, që ka befasuar në tre ndeshjet e para të sezonit. “Samuel Eto’o është ai që duhet të jetë në ballë të kamerave televizive, por do të jem unë ai që do...