Home » Posts tagged with "Podujeva"

Sokoli: Nuk shkova në Hys për kushte më të mira

Bylbyl Sokoli për një vjet do ta udhëheq skuadrën e futbollit Hysi nga Podujeva. Sokoli ka strategji që të ndërtojë lojë sa më efektive në skuadrën e Hysit. Po cilat janë arsyet që shkojë në Hys, ishin kushtet më të mira apo vetë dëshira e tij? “Marrëveshja ka qenë e dyanshme dhe ajo ishte vendimtare që vendosa të shkojë në KF Hysi. Sa i përket KEK-ut kam kaluar çastet... 

Karateistet dhe karateistët dëshmuan cilësi jashtëzakonisht të mirë

Karateistet dhe karateistët dëshmuan cilësi jashtëzakonisht të mirë në turneun e pestë tradicional përkujtimor “Zahir Pajaziti” në karate, i mbajtur në ambient të hapur në Orllan të Podujevës. Turneu është organizuar nga KK “Fudochi” nga Orllani. Në turne morën pjesë 222 karateiste dhe karateistë të 24 klubeve nga Kosova, Shqipëria dhe Maqedonia, të cilët bënë gara... 

Ranë në grackën e Flamurtarit!

KEK-u nga Kastrioti e ka nxehur fort luftën për titull me fitoren që ka arritur ndaj Hysit nga Podujeva, në ndeshjen e javës së 29-të të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll. Në fakt, ia prishi qetësinë Trepçës dhe e ka futur në siklet në katër ndeshjet e ardhshme. Kryetrajneri i Trepçës nga Mitrovica, Gani Sejdiu, tha se nuk ka nevojë të shqetësohen sepse pesë pikë... 
Etiketat: , , ,

Zabërxhës pak i qesin topa mesfushorët

Hysi nga Podujeva i ka çuar lart duart për titullin e kampionit në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll. Barazimi në shtëpi me Ferizajn me rezultat 1:1 e ka lënë edhe për tetë pikë larg kryesuesit të tabelës, Trepçës nga Mitrovica. Dilema tjetër është se njëri prej sulmuesve më efikas në stinorin vjeshtor, Enis Zabërxha, vazhdon agjërimin në pranverë. Ai assesi të... 

Prekazi shkarkohet nga posti i kryetrajnerit

Luan Prekazi është shkarkuar nga posti i kryetrajnerit me vendim të kryesisë së klubit të futbollit Hysi nga Podujeva. Lajmin e bën të ditur Hysen Sadiku, pronar i KF Hysit. “Është shkarkuar nga posti i kryetrajnerit Luan Prekazit. Megjithatë ai do të mbetet në klub në cilësinë e këshilltarit dhe drejtorit të shkollës së futbollit. Ushtrues i detyrës së trajnerit është emëruar... 

Hysi zuri në thua!

Humbje më tronditëse e javës së 23-të të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll padyshim është e skuadrës së Hysit nga Podujeva. Hysi pësoi humbje në vatër të vet me rezultat 2:1 nga Kosova e Vushtrrisë. Një humbje që zbeh sadopak gjasat e Hysit në luftë për titullin e kampioni. Vushtrriasit prej se kanë marrë kryetrajner Agron Selmanin po mrekullojnë me lojëra dhe... 

Lëndimet e bëjnë të veten!

Hysi nga Podujeva, fitues i kupës, nuk po i shkon mirë në stinorin pranveror sikurse në vjeshtë në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll. Nga katër ndeshje, tri herë barazuan, pësuan një humbje dhe nga 12 pikë të mundshme fituan vetëm tri. Disa thonë se këto janë dështimet e Hysit, disa vlerësojnë se nuk kanë pasur fat. Këto rezultatet e dobëta të kësaj skuadre tashmë... 
Etiketat: ,

Derbi pa fitues

Derbi i javës së 19-të i Ligës së Parë të Republikës së Kosovës në futboll në mes Llapit nga Podujeva dhe Ballkanit nga Theranda, ka përfunduar me rezultat 1:1. Llapi e lëshoi rastin që më fitore eventuale t’i afrohet Ballkanit në kreun e tabelës, ndërsa për therandasit kjo pikë është që s’matet as më ar. Edhe Fushë Kosova arriti fitore të madhe si mysafirë me rezultat... 

Dy javë jashtë fushës!

Sulmuesi i Hysit nga Podujeva, Elhami Berisha, ka lënduar mjaft keq gjurin e këmbës dhe ka mbetur jashtë fushës për dy javë me radhë. Berisha është një nga futbollistët më luftarakë në elitën e futbollit, por mungesa e tij do të jetë pengesë e madh për skuadrën e Hysit në takim me Prishtinën. “Gjatë ndeshjes me Drenicën në Skenderaj kam lënduar gjurin e këmbës. Në pamje... 

Morina: Kemi pasur fatin e keq

Drejtori sportiv i klubit të futbollit Hysi nga Podujeva, Arbnor Morina, nuk i cilëson si mossuksese dy barazimet e para të Hysit në stinorin pranveror. “Assesi nuk është mossukses, por ka qenë fati i keq për skuadrën tonë. Sulmuesit kanë pasur shumë raste dhe pak kanë realizuar. Sikur t’i kishin realizuar të gjitha rastet natyrisht se do të kishim më shumë pikë në renditjen...