Home » Posts tagged with "Plisat"

Zyrtare: Gary McGhee largohet nga Sigal Prishtina

Klubi basketbollistik SIGAL Prishtina ka shkëputur bashkëpunimin me qendrën amerikane, Gary McGhee. Kështu së paku shkruan në një njoftim të publikuar në faqen zyrtare të klubit prishtinas. “Ne e falënderojmë McGhee-në për angazhimin dhe profesionalizmin e tij, duke i dëshiruar sukses në karrierën e tij”. Ndërkaq kampioni aktual i Kosovës në basketboll po punon për sjelljen... 

Prishtina e Hysi ndajnë kreun e klasifikimit

Prishtina ka rimarrë kreun e klasifikimit në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll, pas fitores së lartë ndaj Ballkanit me rezultat 3:0. Fitorja e Prishtinës i sheh Plisat në pozitën e parë, me 17 pikë, po aq sa ka edhe Hysi, por në pozitën e dytë. Vellaznimi shënoi fitore falë një Dardan Rugove i cili ishte fantastik me një gol dhe një asistim ndaj Trepçës. Në Ligën e... 

Sigal Prishtina nuk ia ka frikën askujt

KB Sigal Prishtina nuk ia ka frikën askujt, pa marrë parasysh se sa do të përforcohen skuadrat tjera, kështu ka thënë basketbollisti i kësaj skuadre, Granit Rugova. Ai shtoi: “Ne jemi duke punuar maksimalisht që të përgatitemi mirë dhe të jemi të gatshëm të ballafaqohemi me cilëndo skuadër që do ta kemi përballë”. Rugova shpesh herë ka zgjuar “Plisat” në këmbë si me... 

Mustafa: Sigal Prishtina është mburrje për Prishtinën

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Isa Mustafa dhe drejtoresha për Kulturë, Rini dhe Sport, Vlora Dumoshi, pritën në një takim kryesinë dhe basketbollistët e KB Sigal Prishtina, si dhe udhëheqjen e tifozëve “Plisat”. Kryetari Mustafa i urojë përfaqësuesit dhe basketbollistët e KB Sigal Prishtina, për titullin e kampionit të Kosovës, duke u dëshiruar që edhe në vitet e ardhshme...