Home » Posts tagged with "Philippe Mexes"

Ranieri: Ishim me fat

Menxheri i Romës, Claudio Ranieri, thotë se ata ishin me fat që arritën të shënojnë fitore në Ligën e Kampionëve ndaj Cluj. Philippe Mexes dhe Marco Borriello shënuan për të ndihmuar Romën të shënojë fitore 2-1 në Olimpico. “Jam i kënaqur me paraqitjen, që ishte e rëndësishme pas fitores ndaj Interit. Ne luajtëm shumë mirë dhe e dija se do të kemi vështirësi, andaj e kemi... 

Grupi E: Roma e Bayern shënojnë fitore

Roma ka shënuar fitore prej 2-1 përballë CFR Cluj në kuadër të xhiros së dytë të Grupit E, ndërsa me rezultat identik Bayern Munichu e ka mposhtur Baselin. Giallorossët e patën të vështirë të vinin deri de zhbllokimi i rezultatit, ndërsa këtë e bëri nga distanca mbrojtësi Philippe Mexes (69’). Nuk kaluan as dy minuta, dhe transferi i sivjetmë i romakëve, Marco Borriello dyfishoi... 

Sevilla interesohet për Mexes

Sevilla raportohet se është e interesuar të transferojë mbrojtësin e Romës, Philippe Mexes. Francezi nuk po e sheh veten te Roma pasi nuk është pjesë e formacionit të parë të trajnerit Claudio Ranieri. Milani dhe Juventusi po ashtu ishin të interesuar për Mexes, megjithatë tash në garë është edhe Sevilla. Drejtori i klubit spanjoll, Monchi, e sheh Mexes si një zëvendësim për...