Home » Posts tagged with "Philippe Mexes"

Mexes: Do ta nderoj këtë fanellë

Mbrojtësi i Milanit, Philippe Mexes, është i gatshëm ta fillojë aventurën e re në San Siro. Gjatë këtij afati kalimtar, 29-vjeçari braktisi Romën për t’u transferuar te Milani, ndërsa tani premton se do ta nderojë fanellën kuqezi. “Jam krenar që e vesh këtë fanellë dhe dua ta nderoj atë duke treguar se çfarë mund të bëj”, ka thënë francezi për Il Corriere dello Sport.  Read More →
Etiketat: ,

Mexes e Taiwo, janë vetëm fillimi

Pas konfirmimit të Massimiliano Allegrit se Philippe Mexes dhe Taye Taiwo janë lojtarë të Milanit, zëvendëspresidenti i klubit, Adriano Galliani, ka thënë se ata janë vetëm dy nga emrat që do të transferohen për sezonin e ri. “Ne tashmë e kemi sjellë Mexesin dhe Taiwon, por unë nuk merrem me emra”. “Por ne padyshim se do të blejmë lojtarë të tjerë, skuadra do të forcohet... 

Përfundon sezoni për Mexes

Sezoni aktual ka përfunduar më herët për mbrojtësin e Romës, Philippe Mexes, i cili ka dëmtuar ligamentet e gjurit në humbjen prej 2-0 nga Juventusi. Francezi pësoi një dëmtim të ligamentit kryesor të gjurit të majtë, ndërsa klubi ka konfirmuar se ai do të mungojë në pjesën e mbetur të sezonit. Sipas komunikatës së lëshuar nga Roma, Mexes do t’i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjike... 
Etiketat: ,

Liverpooli dëshiron Philippe Mexesin

Mediat angleze raportojnë se Liverpooli është duke përcjellë situatën e mbrojtësit Philippe Mexes te Roma. Mbrojtësi francez do të jetë një lojtar i lirë në fund të sezonit, pasi ende nuk ka nënshkruar marrëveshje të re me Romën, dhe Redsat e shohin atë si një alternativë më të mirë dhe më të lirë se caku tjetër, mbrojtësi i Boltonit, Gary Cahill, shkruan Daily Mail. Një... 

Milan, Mexes vjen në qershor

Philippe Mexes, në fund të këtij sezoni, do të lërë Romën për tu transferuar tek Milani. Për mbrojtësin francez është gati një kontratë 4-vjeçare prej 4 milionë eurosh në sezon. Në merkaton e janarit ka pasur kontakte midis dy klubeve për Mexes, por më pas gjithçka u shty. Tashmë lojtari do të transferohet tek Milan me parametra zero. Pas shtatë vitesh me klubin e kryeqytetit... 
Etiketat: , ,

L’Equipe: Mexes është i Milanit

Kalimi i Mexes tek Milani duket se është një fakt i kryer, të paktën si pas të përditshmes franceze “L’Equipe”. Pavarësisht se qendërmbrojtësi e mohoi lajmin, e përditshmja franceze, shkruante në numrin e saj të sotëm se një marrëveshje është arritur mbi bazën e një page prej katër milion eurosh në sezon. Nga ana e tij, administratori i deleguar i Milanit, Adriano Galliani,... 

Mexes, marrëveshje me Milanin

Philippe Mexes sezonin e ardhshëm do të mbajë fanellën e Milanit pasi thuhet se ka arritur marrëveshje me Rossonerët për një kontratë katërvjeçare, shkruan sportivja franceze L’Equipe. Mbrojtësi francezi tashmë tetë sezone luan për fanellën e Romës por marrëveshja e tij skadon në fund të sezonit dhe negociatat për vazhdimin e saj ende nuk kanë dhënë fryte. Ndërkohë mediat... 
Etiketat: ,

Roma do ta mbajë Mexesin

Mbrojtja e Arsenalit dhe e Liverpoolit nuk do të përforcohet me transferimin e Philippe Mexes. Dy skuadrat nga Premierliga spekulohej se janë të interesuara për qendërmbrojtësin francez, mirëpo, sipas medieve italiane, Roma është e gatshme të vazhdojë kontratën e tij. Mexes tashmë një kohë të gjatë spekulohej me largim nga kryeqyteti italian, mirëpo duket se klubi ka shprehur gatishmëri... 

Roma ofron Mexes shkëmbim të Kuyt

Roma raportohet se mund ta shfrytëzojë mbrojtësin Philippe Mexes për të marrë shërbimet e sulmuesit të Liverpoolit, Dirk Kuyt. Roma e dëshiron Dirk Kuyt por nuk ka fonde të mjaftueshme dhe kështu do të mundohet të bindë Liverpoolin duke përfshirë në ofertë Philippe Mexes si pjesë të një marrëveshje shkëmbimi për afatin kalimtar të janarit. Kuyt shihet si një lojtar i zhdërvjellët,... 

Chelsea vështron situatën e Mexes

Chelsea vazhdon të mbajë nën vështrim negociatat e Philippe Mexes me Romën, shkruan e përditshmja angleze Daily Mail. Mbrojtësi i qendrës aktualisht është në vitin e fundit të kontratës së tij me klubin italian dhe ende nuk ka nënshkruar vazhdimin e kontratës që do ta mbajë atë në Olimpico edhe pas fundit të këtij sezoni. 28-vjeçari ishte vetëm një pjesë periferike e kampanjës...