Home » Posts tagged with "Pep Guardiola"

Mbi 200 gazetarë të akredituar për konferencën e parë të Guardiolës

Njeriu që kishte bërë revolucion me Barcelonën, Pep Guardiola, nesër zyrtarisht do ta nis ‘aventurën’ në krye të Bayern Munchen. Mediat e huaja raportojnë të dielën, se tekniku spanjoll nesër zyrtarisht do ta nis punën tek gjiganti gjerman, skuadër kjo që në sezonin që lamë pas fitojë tripletën (Bundesligën, Ligën e Kampionëve dhe Kupën e Gjermanisë). Guardiola të hënën... 
Etiketat:

Pep Guardiola 278 milionë euro për përforcimin e skuadrës

Trajneri i ardhshëm i Bayern Munichut, Pep Guardiola, do të ketë në dispozicion 278 milionë euro për përforcimin e skuadrës. Sipas gazetës spanjolle El Economista, ish-trajneri i Barcelonës do ta rimodelojë në tërësi skuadrën aktuale të bavarezëve.  Read More →
Etiketat:

Pep Guardiola do ta gjejë Messin e ri në Xherdan Shaqirin

Nënshkrimi i kontratës së Pep Guardiolës me skuadrën gjermane Bayern po komentohet si një hap i madh për futbollin gjerman. Ish trajneri i Barcelonës, i cili fitoi gjithçka me këtë skuadër, pritet ta rikthejë Bayernin në epokat e lavdishme si në Bundesligë ashtu edhe në Champions League. Por nga Pep Guardiola pritet të përfitojë shumë edhe kosovari i Zvicrës, Xherdan Shaqiri,... 
Etiketat:

Pep Guardiola trajner i Bayernit

Pep Guardiola do ta marrë drejtimin e Bayern Munichut në fund të sezonit aktual.Strategu spanjoll ka nënshkruar kontratë trevjeçare me gjigantin bavarez dhe do ta zë vendin e Jupp Heynckes nga sezoni i ardhshëm. “Jemi shumë të lumtur që kemi arritur të sigurojmë shërbimet e një eksperti si Pep Guardiola për klubin tonë. Ai është kontaktuar nga klube të shumta”.  Read More →
Etiketat:

Bayern Munich në negociata me Guardiolën

Bayern Munich raportohet se ka zhvilluar një seri të bisedave me agjentin e Pep Guardiolës. Ish-trajneri i Barcelonës, i cili së fundi është lidhur me detyrën e trajnerit të Manchester Cityt dhe të Chelseat, deklaroi se do t’i kthehet futbollit në sezonin e ardhshëm.  Read More →
Etiketat:

Chelsea, 21 mln euro ne vit Guardioles

Roman Abramovich ka vendosur te shpalose “armet e renda” ne betejen e ethshme qe eshte ndezur per te siguruar sherbimet e trajnerit Pep Guardiola ne sezonin e ardhshem. Miliarderi rus eshte gati te beje cmenduri per trajnerin, aq sa ka pergatitur nje oferte te pabesueshme, me te larten e te gjitha koheve per nje trajner, 21 milion euro ne sezon, me nje kontrate trevjecare.  Read More →
Etiketat:

Guardiola, Mourinho dhe Del Bosque të nominuar për trajnerin më të mirë

Pep Guardiola, Jose Mourinho dhe Vicente Del Bosque janë nominuar si tre emrat kryesorë që kanë gjasa ta fitojnë çmimin e trajnerit më të mirë të vitit nga FIFA. Mourinho ishte fituesi i çmimit inaugural në vitin 2010 pas tripletës historike me Interin, përderisa Guardiola e fitoi këtë çmim vitin e kaluar.  Read More →

Vështirë të përsëriten sukseset e Guardiolas

Ish-trajneri i Italisë dhe Milanit, Arrigo Sacchi, mendon se trajneri i Barcelonës, Tito Vilanova, do ta ketë shumë të vështirë të arrijë sukseset e Pep Guardiolas. “Më pëlqen Tito Vilanova, por mendoj se do ta ketë të vështirë ta përsërisë atë që bëri Pep”. “Të ndjekësh sukseset e një trajneri si Guardiola, është shumë e komplikuar”, ka thënë Sacchi për Esports... 

Spanjës nuk i duhet sulmues për të fituar

Ish-trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, ka thënë se Spanja mund ta fitojë Kampionatin Evropian edhe nëse nuk angazhon sulmues kundër Italisë. “Mendoj se Spanja do të fitojë dhe do ta shkruajë historinë”. “Arritja në tri finale të mëdha brenda katër vitesh (Euro 2008, KB 2010 dhe Euro 2012) është një arritje, e cila nuk do të ndodhë më”.  Read More →
Etiketat:

Barcelona të bindur: Guardiola do të qëndrojë

Shkarkimi i Andre vila Boas nga Chelsea ka sjellë shumë thashetheme se Guardiola do të shkojë në Stamford Bridge. Pronari i Blues, Roman Abramovich do të bëjë një qasje serioze për Guardiola për sezonin e ardhshëm, por Barça janë të sigurt se trajneri i tyre do të qëndroj. Trajneri u takua me presidentin Sandro Rosell dhe drejtorët e tij në fund javën e kaluar, dhe ndërkohë asgjë... 
Etiketat: