Home » Posts tagged with "Pep Guardiola"

Guardiola: Neuer tashmë është fitues

Trajneri i Bayern Munich, Pep Guardiola, mendon se Manuel Neuer, duhet të jetë krenar me të arriturat, edhe nëse nuk e fiton çmimin Fifa Ballon d’Or. Gjermani është në garë e Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin për çmimin më të madh individual dhe Guardiola beson se ai tashmë është një fitues, edhe nuk e merr trofeun. “Manu tashmë është fitues. Është një fitore e... 

Muller: Guardiola po na mban në formë

Sulmuesi i Bayern Munichut, Thomas Muller, ka thënë se Pep Guardiola është përkujdesur për gjendjen e secilit lojtar që prej arritjes së tij në Allianz Arena. Trajneri spanjoll fitoi dy trofe në sezonin e tij të parë në Bundesliga, pro u kritikua për formën e dobët të bavarezëve në fazën grupore të Ligës së Kampionëve. “Trajneri i kupton lojtarët”, ka thënë Muller. “Ai... 

Guardiola: Shaqiri nuk largohet nga Bayerni

Pep Guardiola ka hedhur poshtë spekulimet për një largim të Xherdan Shaqirit nga Bayern Munich në afatin kalimtar të janarit. Shqiptari me nënshtetësi zvicerane është lidhur me një largim nga Bavarezët në afatin kalimtar të janarit, për shkak të paraqitjeve të pakta këtë sezon. Por, derisa Arjen Robben dhe Franck Ribery mbeten zgjidhja e parë e Guardiolës, Shaqiri ka bërë 14... 

Pep Guardiola krenar me Bayernin

“Arkitekti” spanjoll i Bayernit, Pep Guardiola, projektoi formacionin e radhës fitues përballë Werder Bremenit. Duket qartë që ish-trajneri i Barcelonës nuk pajtohet me thënien që: ekipi fitues nuk ndryshohet, sepse ai në çdo ndeshje bën ndryshime. Pas fitores 7-0, Guardiola u shpreh: “Më duhet t’i falënderoj lojtarët, sepse ata zhvilluan një ndeshje shumë të mirë. Ndihem... 
Etiketat:

Pep Guardiola nuk i mban dot lotët

Në stërvitjen e fundit të Bayern Munchen ka patur një moment shumë emocionues. Talenti danez i bavarezëve, Peter Hojbjerg gjatë stërvitje mori lajmin se babai i tij ishte diagnostifikuar me kancer. Pep Guardiola ka kërkuar qetësi për tëfolur me Hojbjerg, edhe pse ky i fundit ishte në një gjëndje emocionale shumë të rënduar. Tekniku katalanas nuk ka mundur ti mbajë lotët, ndërsa... 
Etiketat:

Pep Guardiola , vetëm nëse dëgjohen vendimet e mia

Pep Guardiola deklaroi në një intervistë për revistën zyrtare të Bayern Munchen se skuadra që ai drejton do të luftojë për tituj vetëm nëse secili prej lojtarëve do të pranojë vendimet e tij. “Do të përmirësohemi kur të na kthehen të gjithë të dëmtuarit, por do të jemi në gjendje të luftojmë për tituj vetëm nëse secili prej lojtarëve do të pranojë vendimet e mia.... 
Etiketat:

Pep Guardiola: S’jemi të shqetësuar, gabime që korigjohen

Trajneri i Bayern Munich, Pep Guardiola, tha se kampionët e Europës janë të pashqetësuar, pavarësisht humbjes 4-2 ndaj Borussia Dortmund në Superkupën e Gjermanisë, një përsëritje e finales dramatike të majit, në Champions League. Kjo ishte humbja e parë e spanjollit, që kur ka marrë drejtimin e bavarezëve nga Jupp Heynckes, i cili sezonin e kaluar e udhëhoqi Bayern Munich, duke... 
Etiketat:

Matthias Sammer: Jemi krenarë me trajnerin Pep Guardiol

Matthias Sammer ka thënë se klubi është krenar që e ka si trajner Pep Guardiolën, të cilin e ka cilësuar si më të mirin në botë. Ish-trajneri i Barcelonës e mori timonin e Bavarezëve pas largimit të veteranit, Jupp Heynckes, i cili u pensionua pasi fitoi tripletën me këtë skuadër.  Read More →

Pep Guardiola: Messi dhe Neymar do të përshtaten

Trajneri legjendar i Barcelonës, Pep Guardiola, ka thënë se përkundër faktit se janë të nacionaliteteve të ndryshme dhe me pretendime të njëjta, Messi dhe Neymar do të përshtaten në Camp Nou. Shumë kritikë kanë vënë në pikëpyetje partneritetin e Messis dhe Neymarit, por Guardiola i ka hequr të gjitha dyshimet. “A do të përshtaten Messi dhe Neymar? Lojtari më i mirë i të... 
Etiketat:

Guardiola zhvillon stërvitjen e parë para 7 mijë tifozëve

Një lumë gazetarësh dhe tifozësh pushtuan “Allianz Arenan” për stërvitjen e parë të Pep Guardiolës me Bajernin e Mynihut. Tekniku spanjoll, që u prezantua këtë të Hënë në krye të kampionëve të Gjermanisë dhe të Europës, tërhoqi menjëherë vëmendjen e mediave dhe të fansave bavarez, aq sa dhe séanca e tij e parë u zhvillua me dyer të hapura. Rreth 7 mijë tifoz ndoqën...