Home » Posts tagged with "penallti"

Barca mposht Milanin në penallti

Barcelona ka mposhtur Milanin pas ekzekutimit të penalltive për të fituar trofeun “Joan Gamper”, në një ndeshje miqësore të zhvilluar të mërkurën mbrëma në Camp Nou. Pjesa e parë përfundoi pa gola, ndërsa me të filluar e dyta (47’), David Villa kaloi vendasit në epërsi. Mirëpo, njëzet minuta më pas, Filippo Inzaghi barazoi shifrat, dhe gola tjerë nuk u realizuan. Kështu...