Home » Posts tagged with "Peja"

Zyrtare: Petkoviq përforcon Pejën

Peja vazhdon të përforcohet për pjesën e dytë të sezonit në ETC Superligën e basketbollit në Kosovë. Verdh e zinjtë, kanë bërë një goditje tjetër të madhe gjatë afatit kalimtar, pasi tani kanë transferuar fundorin kroat Luka Petkoviq, transmeton Telegrafi. Petkoviq është i gjatë 1.90 centimetra, ndërsa specialitet i tij janë gjuajtjet nga distanca e largët, ndërsa ai njihet... 
Etiketat: ,

Mocnik e zbut ikjen nga Peja me një letër përshëndetëse

Edhe pse u largua nga Peja për tek klubi Helios i Superligës së Sllovenisë pa e shkëputur fare kontratën, Jan Mocnik, sot ka dërguar një letër përshendetëse për pejanët për ta zbutur paska situatën. Në vazhdim mund ta lexoni letrën e tij përshëndetëse.  Read More →
Etiketat: , ,

Sigal Prishtina shkon në Pejë

Koordinatori i Sigal Prishtinës, Florian Miftari, të mërkurën ka bërë të ditur se Sigal Prishtina do të udhëtojë për në Pejë, ani pse sipas tij, do të jetë një mision i pamundur. Miftari thotë se Sigal Prishtina për hir të basketbollit dhe për të treguar se është skuadër profesionale do të udhëtojë për në Pejë. “Ne nuk kemi thënë se nuk do të udhëtojmë, por kemi... 
Etiketat: ,

Peja mposhtë Prishtinën

Peja ka arritur ta mposhtë Prishtinën në kuadër të xhiros së 16-të të BKT Superligës në basketboll, me rezultat përfundimtar 77-72. Në palestrën Karagaçi në Pejë ishin mbledhur rreth 3.000 mijë tifozë të Shqiponjave, të cilët dhuruan një atmosferë impozante gjatë tërë ndeshjes. Prishtina e nisi më mirë takimin duke krijuar epërsi që në fillim. Me mbrojtje të mirë dhe... 
Etiketat: ,

Sot fillon stinori pranveror në basketboll

Këtë të shtunë do të rifillojnë garat në BKT Superligën e Kosovës në Basketboll. Kryendeshja e kësaj jave është mes Pejës dhe RTV 21, që do të luhet në palestrën ‘Karagaç’ të Pejës, me fillim nga ora 20:00. Peja është lidere e BKT Superligës me 27 pikë, sa i ka edhe Sigal Prishtina në pozitën e dytë. RTV 21 që po debuton këtë edicion në elitë, renditet në pozitën... 
Etiketat: , ,

Peja më e përforcuara

Në basketbollin kosovar ka përfunduar afati kalimtar. Klubet kanë shfrytëzuar maksimalisht kohën për përforcime. Klubi më përforcuar është Peja që ka angazhuar pesë basketbollistë – katër vendas dhe një të huaj. KB ”PEJA” 1. Alban Veseli nga Sigal Prishtina 2. Artin Gashi nga Sigkos Bashkimi 3. Muhamed Hasani nga Sigal Prishtina 4. Samir Shaptahoviq nga Sigkos Bashkimi 5. Zoran... 

Sigal Prishtina pranë titullit

Me rezultat prej 89-74, Sigal Prishtina e ka fituar edhe takimin e dytë të serisë finale të Superligës së Kosovës në Basketboll duke mposhtur Pejën para tifozëve të vet. E mbushur përplot me tifozë, palestra “Karagaçi” ishte arena e duelit të dytë të ‘play-offit’ midis dy rivalëve të vjetër, ndërsa skuadra e Bujar Locit këtë takim e zhvilloi pa qendrën amerikane Justin... 
Etiketat: ,

Derbi në finale

Basketbolli kosovar edhe njëherë do të jetë maksimalisht i nxehtë, pasi në finalen e BKT Superligës së Kosovës në basketboll do të përballen rivalët e vjetër, Prishtina dhe Peja. Peja e siguroi finalen pasi edhe në ndeshjen e dytë të zhvilluar në Pejë mposhti Bambin me rezultat 88-78. Më herët gjatë ditës Prishtina përfundoi me sukses turizmin në Mitrovicë, me ecje të lirë... 
Etiketat: ,

Pas Kupës, edhe titullin

Pas Kupës së Kosovës, Peja objektiv të radhës e ka titullin e kampionit. Triumfi ndaj Sigal Prishtinës e ka rritur optimizmin dhe vetëbesimin në taborin verdh e zi. Trajneri Bujar Loci beson se ekipi i tij mund ta fitojë titullin sivjet, pas ‘agjërimit’ të gjatë. Triumfi i së dielës mbrëma e ka kthyer optimizmin dhe vetëbesimin te klubi i basketbollit Peja. Ekipi i Bujar Locit nuk... 
Etiketat: ,

Peja fituese e Kupës së Kosovës në basketboll

Ndonëse u luajt në Prishtinë, basketbollistët e Pejës ia dolën të mposhtin ekipin Sigal Prishtina, në takimin final për Kupën e Republikës së Kosovës, me rezultatin 98:84. Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit Memli Krasnaqi i dorëzoi Kupën lojtarëve të Pejës, kurse para tij, Fatmir Gashi, kryetar i Federatës së Basketbollit të Kosovës, iu dorëzoi medaljet e argjendta... 
Etiketat: ,