Home » Posts tagged with "Pedro"

Pedro: Messi më i mirë se Ronaldo

Sipas anësorit të Barcelonës, Pedro, Lionel Messi është lojtari më i mirë në botë, më i mirë se të gjithë, e më i mirë se Cristiano Ronaldo. Anësori i Barcelonës e ka dhënë këtë deklaratë kontraverse në mesin se shumë spekulimeve se Ronaldo do ta fitojë pa problem sivjet Topin e Artë. “Ronaldo ka statistika të mira nga viti i kaluar”. “Por, Leo Messi është superior... 

Pedro: Kurrë nuk do të mund të bart fanellën e Real Madridit

Anësori i Barcelonës, Pedro thotë se ai kurrë nuk do të mund ta vishte fanellën e bardhë të Real Madridit gjatë karrierës së tij, për shkak të angazhimit te gjiganti katalanas. “Unë kurrë nuk do të mund të bart fanellën e Real Madridit, do të ishte e pamundur për mua, për shkak të viteve të kaluara këtu, kurse jam në dijeni se çfarë do të thotë të luash për këtë klub”,... 

Pedro: Duhet të filloni me fitore

Sulmuesi i Barcelonës, Pedro, ka folur për rëndësinë e fitores së mbrëmshme të ekipit të tij prej 5-1 ndaj Panathinaikos në Ligën e Kampionëve. 23-vjeçari shënoi gol në këtë ndeshje, për t’u shtuar në listën e shënuesve së bashku me Lionel Messi, i cili shënoi dy gola, dhe David Villa dhe Daniel Alves, të cilët shënuan nga një. Për grekët të vetmin gol e shënoi Sidney... 

Barca, sulmin më të mirë në botë

Sulmuesi i Barcelonës, Pedro, mendon se Blaugranët kanë vijën sulmuese më të fortë në botë dhe se ardhja e David Villës garanton numër të madh të golave në sezonin që fillon në fundjavë. “Ne luajtëm mirë ndaj Sevillës, ne jemi në një nivel më të mirë se sa që kemi menduar. Ne kemi sulmuesit më të mirë në botë si David Villa dhe Lionel Messi, të cilët do të shënojnë...