Home » Posts tagged with "Paris Saint Germain"

Mancini mund t’i bashkohet PSG-së?

Roberto Mancini raportohet se ka një klauzolë në kontratën e tij me Interin, e cila e lejon atë të largohet për t’iu bashkuar Paris Saint-Germain. Mancini zëvendësoi Walter Mazzarrin në stolin Nerazzurr në nëntor dhe e ka çuar klubin gjashtë pikë larg pozitës së tretë që dërgon në Ligën e Kampionëve. Megjithatë, sipas RMC Sport, trajneri ka një pikë në kontratën e tij... 

Ibra: Nuk shkoj te Roma

Sulmuesi i Paris Saint-Germainit, Zlatan Ibrahimovic, ka përgënjeshtruar njoftimet se mund t’i bashkohet Romës. Gazetat suedeze kanë shkruar se 33-vjeçari planifikon të kthehet në Serie A, mirëpo ai thotë se nuk e ka në plan të largohet nga Parc des Princes, njofton Telegrafi. “Nuk do të kthehem në Serie A. Dikush ka folur për këtë, dikush tjetër madje e ka bërë lajm, por nuk... 

Trajneri i PSG-së ka një lajm të mirë për top skuadrat evropiane

Një deklaratë e trajnerit të Paris Saint Germain, Laurent Blanc, ka bërë që të gjitha top skuadrat evropiane të jenë në alarm për dyshen sulmuese, Edinson Cavani e Ezequiel Lavezzi. Cavani dhe Lavezzi nuk kanë udhëtuar fare me skuadrën parisiene për fazën përgatitore dimërore në Maroko, duke e vënë kështu në pikëpyetje të ardhmen e tyre, transmeton Telegrafi. Për më tepër,... 

Alex: Ndeshja me Valenciennes më e rëndësishmja e sezonit

Alex pohoi se Paris Saint-Germain është gati për ndeshjen më të rëndësishme të sezonit në kampionat ndaj Valenciennes këtë fundjavë, Nëse Marseilla nuk fiton përballë Bastia të Shtunën, atëherë ekipi kryeqytetas do të sigurojë titullin kampion në rast se dhe ata fitojnë. “Sigurisht që është ndeshja më e rëndësishme e sezonit. Të gjithë lojtarët janë të përgatitur... 

Edhe PSG pas Bebatov

Paris Saint Germain raportohet se është i interesuar të transferojë sulmuesin e Manchester United, Dimitar Berbatov. Me vetëm edhe një vit të mbetur në kontratën e tij, Berbatov pritet të shitet nga United këtë verë, pavarësisht se lojtari thotë se dëshiron të mbetet. Le Parisien shkruan se ai është caku kryesor i PSG, që ka para për të harxhuar pas kalimit në pronësi të pasanikëve... 

Wenger: Nuk është e pamundur një kalim te PSG

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka aluduar se ai mund të jetë i interesuar për një rol në kryesi të klubit francez, Paris Saint Germain. “Nuk është e pamundur një kalim te PSG. Por, nuk do të ishte një post si trajner”. “PSG është i vetmi klub në botë që mbështetet nga më se 10 milionë qytetarë dhe nuk ka konkurrencë nga ndonjë klub rival”, theksoi francezi, që...