Home » Posts tagged with "Olimpico"

Chelsea vështron situatën e Mexes

Chelsea vazhdon të mbajë nën vështrim negociatat e Philippe Mexes me Romën, shkruan e përditshmja angleze Daily Mail. Mbrojtësi i qendrës aktualisht është në vitin e fundit të kontratës së tij me klubin italian dhe ende nuk ka nënshkruar vazhdimin e kontratës që do ta mbajë atë në Olimpico edhe pas fundit të këtij sezoni. 28-vjeçari ishte vetëm një pjesë periferike e kampanjës... 

Adriano i pakënaqur me qëndrimin në stol

Sulmuesi brazilian Adriano është i pakënaqur me qëndrimin në stol në fitoren befasuese prej 1-0 të Romës në derbin e vikendit ndaj Interit. Adriano shpresonte të del në fushë në Olimpico ndaj ish-klubit të tij, por në vend të tij u zgjodh Julio Baptista. “Pse nuk luajtët? Nuk e di. Pyeteni trajneri, mos më pyetni mua”, ka thënë Adriano. Por Ranieri ka dhënë një shpjegim logjik... 

Roma barazon me Cezenën

Ka filluar edhe kampionati italian për sezonin 2010-2011. Roma është ndalur në këtë javë të parë nga Cezena në “Olimpico” në një barazim pa gola 0-0. Eshtë këmbëngulëse skuadra e Ranierit e cila kërkon golin në cdo mënyrë, por nuk mbetet më pas Cezena e Erjon Bogdanit e cila edhe pse në transfertë guxonte jo vetëm të mbrohej por edhe të tentonte golin me sulmuesin shqiptar....