Home » Posts tagged with "Nou Camp"

Liverpooli pranon ofertën e Barcës për Mascheranon

Edhe Liverpooli edhe Barcelona kanë pohuar në faqet e tyre zyrtare se kanë arritur marrëveshje për transferimin e Javier Mascherano në Nou Camp. Transferimi aq i pritur i Mascheranos te Barcelona pritet të kompletohet këtë vikend, pasi Liverpooli ka pranuar ofertën e klubit Katalanas. Më herët gjatë javës, trajneri i Liverpoolit, Roy Hodgson tha se Mascherano do të mbyllë kontratën... 

Messi i vogël, shumë i madh për Arsenalin

Qartet Lionel Messi, shkatërrohet Arsenali në Nou Camp me rezultat 4:1. Barcelona shënoi fitore me rezultat 4:1 në ndeshjen e kthimit të çerekfinales së Champions League në futboll. Barcelona në gjysmëfinale do të takohet me gjigantin italian, Interin.Një Messi që tmerroi të tërin Arsenalin. Një Messi që shënoi katër gola. Messi i pandalshëm, për të cilin edhe gazeta më e njohur... 

Rooney i interesuar në Nou Camp

Futbollisti që po kalon formën më të mirë në Manchester United, Wayne Rooney, i intereson edhe jeta si bëhet në Nou Camp. Mediat spanjolle theksojnë se Rooney e ka pyetur ish-bashkëlojtarin e tij Gerard Pique si zhvillohet jeta në Nou Camp. Sipas gazetës, “El Mundo Deportivo” shkruan se Rooney është interesuar te Pique për lojën e Barcelonës dhe për trajnerin Pep Guardiola. Rooney... 

Cruyff në debutim mposhti Maradonën

Para 53.000 shikuesve në Nou Camp në një ndeshje miqësore Johan Cruyff ka debutuar me fitore në bankën e Kombëtares katalunase. Në të vërtet e kam mposhtur Argjentinën e Maradonës me rezultat 4:2. Shënues për fituesit ishin Sergio Garcia, Krkiç, Busquets dhe Moises, ndërsa për “gauçosët”, ku Maradona nuk ka mundur ta drejtojë skuadrën për shkak të pezullimit nga FIFA,... 
Etiketat: ,

Abidal vazhdon të luaj në Barcelonë

Mbrojtësi francez, Eric Abidal ka arritur marrëveshje me Barcelonën për vazhdimin e kontratës në Nou Camp. Sipas të përditshmes sportive spanjolle Sport, reprezentuesi francez pritet të nënshkruajë kontratën e re të premten e cila do të vlejë deri në vitin 2012. Marrëveshja e tij e kaluar ishte e paraparë të skadojë më 2011. Mbrojtësi tjetër i Barcelonës, Rafa Marquez është...