Home » Posts tagged with "Neymar"

Moyes e dinte se Messi nuk do të luajë

Menaxheri i Real Sociedadit, David Moyes ka bërë të ditur se ai e ka pritur që lojtarë si Messi e Neymar të jenë jashtë 11-shes shartuese të Barcelonës, në humbjen e kësaj të fundit, 1-0. “Prita që lojtarë si Messi e Neymar të qëndrojnë në bankë rezervë”, deklaroi Moyes pas ndeshjes, transmeton koha.net. “Kemi folur për Barcelonën edhe në klubet e mia të mëparshme, Everton... 

Neymar dorëzohet përballë Messit e Ronaldos

Sulmuesi i Barcelonës, braziliani Neymar, ka pranuar se nuk mund të jetë më i mirë se Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, shkruan gazeta spanjolle “Mundo Deportivo”. Sipas Neymarit, Messi dhe Ronaldo janë të paprekshëm në botën e futbollit për shkak të sukseseve dhe formës së shkëlqyer që po e kalojnë vitet e fundit. Edhe pse shihej njëri prej talenteve më të mëdha,... 

Neymar negocion rinovimin me Barcën

Neymar pritet të luajë edhe për shumë vite të tjera te Barcelona, pasi drejtuesit e klubit tashmë kanë nisur bisedimet për rinovim me lojtarin. E përditshmja katalanase Sport raporton se presidenti i Barcës, Josep Maria Bartomeu, është i interesuar t’ia zgjasë edhe për dy vite të tjera kontratën lojtarit 22-vjeçar. Në anën tjetër, babai i Neymar, i cili është edhe agjent i tij,... 
Etiketat: ,

Carlos: Neymar më i miri, pas Messit dhe Ronaldos

Roberto Carlos e ka quajtur Neymarin “fenomen”, edhe pse pranon se ai është prapa dyshes më të mirë në botë, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. “Neymar është fenomen. Ai i është adaptuar futbollit evropian shumë shpejt. Ai ka bërë disa paraqitje të shkëlqyeshme me Barcën dhe me Selecaon”. “Puna është se Messi dhe Cristiano Ronaldo po bëhen më të mirë çdo ditë. Neymar... 

Neymar rikthehet në stërvitje

Sulmuesi i Barcelona-s, Neymar, është rikthyer në stërvitje me pjesën tjetër të skuadrës, pasi mbrëmë humbi ndeshjen kundër Getafe-s për shkak të një lëndimi. Ndeshja e fundit në të cilën kishte luajtur Neymar nga fillimi ishte ajo kundër Cartagena-s në kuadër të Copa Del Rey-t, pasi më herët humbi ndeshjen me Getafe-n në kuadër të La Liga-s dhe luajti vetëm 8 minuta në... 
Etiketat:

Neymar mjaft i gëzuar për golin

Neymar është shprehur mjaft i gëzuar për golin e tij të parë në Primera Division me fanellën blaugrane. Në ndeshjen ndaj Real Sociedadit në Camp Nou (të cilën skuadra e tij e fitoi me rezultat 4-1) braziliani e zhbllokoi rezultatin në minutën e pestë. Ai asistoi edhe në golin e Lionel Messit, kurse dy golat e tjerë i shënuan Sergio Busquets dhe Marc Bartra, kundrejt golit të nderit... 
Etiketat:

City është duke i bërë gati të hollat për Neymarin

Kampioni i Anglisë, Manchester City, është duke i bërë gati të hollat për transferimin e supertalentit brazilian, Neymar. Sipas mediave angleze Manchester City është duke i përgatitur valixhet, jo me rroba, por me 57 milionë euro për të transferuar sensacionin brazilian. Në garë për Neymar janë shumë skuadra të mëdha evropiane, duke përfshirë Real Madridin, Barcelonën, PSG-në,... 
Etiketat: ,

Neymar: Dua Robinho të kthehet te Santosi

Superylli brazilian, Neymar, thotë se ai mezi pret që ta ketë ndonjëherë përsëri në ekipin e tij Robinhon, me të cilin thotë se përshtatet shumë mirë në lojë. “Unë dua ta kem në ekip, ai është idoli im. Të kemi një prej idolëve përsëri në klub do të ishte dicka shumë speciale. Nëse tifozët e dëshirojnë atë, edhe unë dua ta kem në klub”.   Read More →
Etiketat:

Dua Ligën e Kampionëve

Sulmuesi i Santosit, Neymar thotë se është i lumtur në klubin brazilian, por e pranon se ëndërron që një ditë të luajë në Ligën e Kampionëve. 19 vjeçari, i cili është objektiv i Real Madridit, thekson se do të ndihej i privilegjuar të luante në garën elite të klubeve evropiane dhe kampionate botërore. Sulmuesi i Santosit, Neymar është njëri prej futbollistëve më të kërkuar... 
Etiketat: ,

Edhe Roma në garë për Neymar

Sulmuesi i shumëkërkuar brazilian, Neymar, ka tërhequr interesimin e gjigantit italian, Romës, pas paraqitjeve të shkëlqyera të shfaqura për Santosin në Copa Libertadores. Skuadra italiane kërkon lojtarë të rinj për ta freskuar skuadrën pas ardhjes së miliarderit Thomas Di Benedetto. Besohet se Roma do të bëjë një ofertë prej rreth 35 milionë eurosh për shërbimet e sulmuesit... 
Etiketat: ,