Home » Posts tagged with "Newcastle"

Liverpooli mposhti Tottenhamin, Manchester United nuk arriti të mposhtë Chelsean

Në stadiumin Anfield të Liverpoolit, futbollistët vendës dhe ata të Tottenhamit të Londrës luajtën sot një ndeshje të fortë dhe të pëlqyeshme, me kthesa dhe gola, kurse fitorja në fund i takoi Liverpoolit. Në epërsi të parët erdhën vendësit me golin e uruguaianit Suarez, në minutën e 21-të, i cili shtatë minuta më vonë pati edhe një rast të mirë për të dyfishuar epërsinë,... 

Newcastle kërkon sulmues me tipare si Kuqi

Sulmuesi i ardhshëm i Newcastlet, duhet t’i ketë tiparet e sulmuesit kosovar Shefki Kuqi, ka thënë trajneri i kësaj skuadre, Alan Pardew, përcolli të hënën “Journal Live”. Pardew është në kërkim të një sulmuesi të ri për edicionin e ardhshëm dhe insiston se do të transferojë vetëm atë që ka tiparet e Kuqit. Trajneri i Newcastlet ka thënë se Kuqi 34-vjeçar... 
Etiketat: ,

Newcastle pret shumë nga Kuqi

Trajneri i Newcastlet, Alan Pardew, i ka garantuar sulmuesit kosovar Shefki Kuqi, se do të ketë minutazh të mjaftushëm në këtë edicion të Premier Leagues, shkruajnë të hënën mediumet angleze. Pardew ka shtuar se pret që Kuqi 34-vjeçar të luajë rol të rëndësishëm te skuadra e tij. Kuqi gjatë javës së shkuar u transferua te Newcastle si futbollist i lirë, pasi më herët shkëputi... 

Tension tek City, Tevez dhe Mancini debatojnë

Roberto Mancini dhe Carlos Tevez nuk kuptohen dhe këtë e kanë treguar edhe një herë në pushim të ndeshjes kundër Newcastle. Pak muaj më vonë pas kritikave të Tevez ne drejtim të teknikut mosmarrëveshjet kanë dalë sërish në shesh. Sipas “Sun”, Mancini ka ofenduar sulmuesin argjentinas dhe ky i fundit  është afruar kërcënueshëm me krahët lart, por shokët e skuadrës dhe... 

Newcastle eliminon Chelsean nga Carling Cup

Newcastle ka eliminuar Chelsean nga Carling Cup, pasi e mposhti me rezultat 4-3 në Stamford Bridge, duke ua shkaktuar njëkohësisht londinezëve humbjen e parë këtë sezon. Chelsea në këtë ndeshje u paraqit me formacionin e tretë, pasi që Ancelotti vendosi të inkuadronte disa prej futbollistëve të rinj. Patrick Van Aanholt kaloi Blutë në epërsi pas vetëm gjashtë minutash lojë. Rezultatin... 

Manchester United fillon furishëm

Futbollistët e Manchester United-it të hënën mbrëma shënuan fitore me rezultat 3:0 në ballafaqim me skuadrën e sapo rikthyer në elitë, Newcastle. Manchester United dëshmoi lojë shumë të mirë në hapje të edicionin të ri dhe bëri më dije se do të jetë njëra prej skuadrave që synon edhe titullin e kampionit në premierligë. Qysh në pjesën e parë të takimit United arriti të... 

Tottenhami kërkon Tamudon

Trajneri i Tottenhamit, Harry Redknapp, ka shprehur interesim për shërbimet e sulmuesit të Espanyolit, Raul Tamudo, shkruan gazeta spanjolle “AS”. Tamudo shihet si zëvendësim adekuat për rusin Roman Pavlyuchenko të cilin trajneri Redknapp do ta largojë gjatë këtij dimri. Redknapp është i gatshëm të pranojë ofertën e skuadrës spanjolle për lirimin e Tamudos. Ky i fundit...